Czego potrzebuje młoda mama?

Czego potrzebuje młoda mama?

Naprawdę wiele mówi się o potrzebach noworodków. Nic dziwnego. Ich pojawienie się na świecie jest bardzo wyczekiwane, są wrażliwe, potrzebują troski i opieki rodziców. Chcemy zapewnić im to, co najlepsze i zadbać o ich bezpieczeństwo. Nie wolno przy tej okazji jednak tracić z oczu potrzeb młodych mam. Niestety, bardzo często się zdarza, że są one spychane na plan dalszy.

Nie tylko narzędzia

Gdy myślimy o przygotowaniu wyprawki przed narodzinami dziecka, wybieramy głównie łóżeczka, komody, kołyski, wózki, torby, ubranka, butelki, pieluchy, kosmetyki dla niemowląt itd. Jako gadżety przeznaczone dla mam postrzegane są rogale do karmienia, odciągacze czy wkładki laktacyjne. Owszem, są to bardzo istotne elementy, które poprawiają komfort, ale mamy potrzebują znacznie więcej. Nie powinno tu bowiem chodzić wyłącznie o narzędzia.

Każda młoda mama powinna móc przede wszystkim znaleźć chwilę wytchnienia dla siebie. Gdy dziecko śpi, wykorzystuj każdą minutę. Przede wszystkim na swój sen, szczególnie jeśli maluch dokazuje nocami.

Pamiętaj też o spokojnym prysznicu lub kąpieli, używaj ulubionego żelu do mycia, szamponów, wszystkiego, co pozwoli Ci się zrelaksować. Nie zapominaj o sobie. W drogeriach dostępnych jest wiele kosmetyków skierowanych do młodych mam. Mają pielęgnować ich wrażliwą skórę, a jednocześnie nie podrażnią skóry dziecka.

Wygląd ma znaczenie

Będąc młodą mamą, bardzo łatwo można wpaść w schemat, związany z noszeniem dresów, legginsów, wyciągniętych koszulek, często poplamionych, bo przecież brakuje czasu na zmianę ubioru. Jednocześnie dbasz o to, aby dziecko było ubrane zawsze czysto i schludnie. Zadbaj też o siebie! To ważne, jak sama siebie postrzegasz, dlatego zaopatrz się w ubrania, które ułatwią Ci życie.

Będzie to przede wszystkim bluzka do karmienia. I nie chodzi tu o jedną, na ważne wyjścia. Kup przynajmniej kilka, aby mieć na zmianę, gdyby jedna się zabrudziła. Noś je na co dzień, na spacery i bardziej oficjalne spotkania. Polscy producenci często oferują produkty wysokiej jakości, wykonane ze świetnej, oddychającej bawełny.

W asortymencie możesz znaleźć koszulki zabawne lub te bardziej eleganckie. Połączysz je zarówno z ulubionymi spodniami, jak i spódnicami. Zainwestuj też w sukienkę do karmienia. W zależności od tego, czy potrzebujesz ubrań bardziej eleganckich, czy codziennych, takiego dokonaj wyboru. Dzisiejsza odzież posiada fenomenalne fasony, które podkreślają kobiecość i dodadzą Ci pewności siebie!

Zarówno bluzka do karmienia, sukienka czy nawet golf przygotowane zostały w specjalny sposób. Najlepsi producenci wykorzystują do ich przygotowania drobne zamki, które wszywane są dyskretnie na wysokości piersi.

W razie potrzeby, wystarczy, że znajdziesz ustronne miejsce i rozepniesz suwak. Będziesz mogła nakarmić dziecko, bez skrępowania, dbając cały czas o intymność. Bardzo ważne jest też to, że zachowujesz przy tym pełną swobodę i unikasz stresu!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE