„Czas to miłość” - plenerowa wystawa w Radomsku

„Czas to miłość” - plenerowa wystawa w Radomsku Fot. mat. organizatora

Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza w poniedziałek 20 września 2021 r. o godz. 12.00 na otwarcie plenerowej wystawy upamiętniającej Prymasa Stefana Wyszyńskiego „Czas to miłość”. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wystawa „Czas to miłość” w nowatorskiej formie graficznej prezentuje najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znajdą się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, wciąż mogą stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego ekspozycję.

Celem wystawy będzie pokazanie obrazu Kardynała jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności - często dramatycznych kierował się w życiu po prostu miłością. Ten fakt świadczy o jego wielkości. Kardynał Wyszyński był człowiekiem dobrym, serdecznym, wyrozumiałym i mądrym. Wobec samego siebie, wobec współpracowników, wobec wiernych i wobec swoich wrogów zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości.

Patronat honorowy nad wystawą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński.

Ekspozycja będzie prezentowana do 28 września przed budynkiem Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko muzeum radomsko plenerowa wystawa czas to miłość stefan wyszyński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE