Czas o nich pomyśleć

Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne. Zimą nie zapominajmy więc o ptakach, które spędzają ją w naszym kraju. Warto dbać o to by miały dostęp do pożywienia. Koniecznie dokarmiajmy je regularnie. Gdy zapamiętają nasze miejsce, staną się stałymi domownikami naszego ogrodu. To z kolei będzie dla nas wielką korzyścią.

Czym dokarmiamy?

- Pokarm powinien być bogaty w ziarna oleiste. Warto wyłożyć dla ptaków ziarna słonecznika i ziarna zbóż (proso, owies, pszenica) a także kasze (ugotowane), płatki owsiane, nasiona dyni, siemię lniane itd. Pamiętajmy o słoninie (niesolonej). Koniecznie sprawdzajmy jakość pokarmu i jego świeżość - radzi Monika Stelmaszczyk, lekarz weterynarii.

- Nie wykładamy w karmniku okruchów chleba. Chleb może zamoknąć, a potem zamarznąć lub spleśnieć - może zaszkodzić ptakom - dodaje Monika Stelmaszczyk.

Gdy przyjdzie lato ptaki odwdzięczą się likwidowaniem szkodników np. owadów, które są ich wielkim przysmakiem. Dodatkowo obserwowanie ptaszków w karmników przynosi wielką radość zarówno tym najmłodszym jak i starszym.

Więcej o:
dokarmianie ptaków zima radomsko dokarmianie ptaków radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE