Czas na profesjonalizm - konwent Razem dla Radomska

Stowarzyszenie Razem dla Radomska w sobotę 11 października podczas konwentu wyborczego zaprezentowało swoich kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Swój program wyborczy przedstawił też Jarosław Ferenc.

Stowarzyszenie Razem dla Radomska w sobotę 11 października podczas konwentu wyborczego zaprezentowało swoich kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Swój program wyborczy przedstawił też kandydat RdR na prezydenta – Jarosław Ferenc. 

RdR w wyborach samorządowych wystawi łącznie 54 kandydatów do Rady Miejskiej i Powiatu. Na listach wyborczych znajdą się zarówno dotychczasowi radni, jak i nowe nazwiska. Wszyscy kandydaci zostali przedstawieni przez Krzysztofa Zygmę, który poprowadził konwent. Każdy otrzymał także pamiątkowe znaczki stowarzyszenia. 

 

W drugiej części konwentu głos zabrał Jarosław Ferenc – kandydat RdR na Prezydenta Miasta Radomska, który przedstawił swój program wyborczy. 

- Chciałbym, aby rozwój naszego miasta oparty był na sześciu filarach. Pierwszy to przedsiębiorczość – przedsiębiorcy są najważniejsi, bo tworzą nowe miejsca pracy, bo tworzą dochody do budżetu miasta, ale tez do budżetów domowych. Następnie: rewitalizacja miasta. Niestety miasto Radomsko w perspektywie 2007 – 2013 niewiele skorzystało. Obserwujemy Tomaszów, Pajęczno, Bełchatów, Piotrków – te miasta się zmieniają, niestety u nas tego nie ma. Następnie przeciwdziałanie podtopieniom, bo to jest ważny problem, rozwój komunikacji publicznej, stworzenie warunków do rekreacji oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców - mówił Jarosław Ferenc.

 

Pod hasłem "Radomsko przyjazne dla przedsiębiorców" Jarosław Ferenc proponuje m.in. nowy program dla osób chcących otworzyć firmę, ulgi dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy czy inkubator przedsiębiorczości dla młodych ludzi chcących otworzyć własną firmę, prostsze procedury dla przedsiębiorców.

 

Centrum Radomska Jarosław Ferenc przyrównał do salonu w mieszkaniu, który jest zawsze wizytówką dla gości. I to chciałby zrobić z centrum Radomska. Wiązałoby się z tym m.in. stworzenie deptaku na placu 3 Maja i ul. Reymonta. 

 

Jeden z punktów programu wyborczego dotyczy rzeki Radomki, na której Jarosław Ferenc planuje wybudować kaskady i małe zbiorniki retencyjne, a wzdłuż której miałaby powstać ścieżka rowerowa. Z rzeką wiążą się także kwestie podtopień, które coraz częściej nawiedzają nasze miasto.

 

„Oczkiem w głowie” Jarosława Ferenca ma być komunikacja publiczna w mieście. Kandydat na prezydenta proponuje zakup nowych ekologicznych autobusów niskopodłogowych, bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, wprowadzenie biletów miesięcznych oraz większe zniżki dla seniorów. 

 

W zakresie poprawy warunków życia mieszkańców Radomska Jarosław Ferenc proponuje m.in. rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej (modernizacja stadionu miejskiego, budowa boiska lekkoatletycznego, rozbudowa krytej pływalni, budowa lodowiska i skate parku), budowę nowych parków (między szpitalem a ul. Św. Jadwigi Królowej, na terenie cegielni na Kowalowcu), budowę placów zabaw i siłowni w każdej dzielnicy, zagospodarowanie wód geotermalnych, zagospodarowanie terenu Fryszerki, odbudowę muszki koncertowej, powołanie Miejskiej Rady Seniora oraz powstanie Karty Seniora, zwiększenie dotacji dla klubów sportowych, budowę żłobka, konsultacje w sprawy straży miejskiej, poprawę systemu opieki społecznej i nowy pomysł na pozyskiwanie mieszkań socjalnych z rynku wtórnego. 

 

Na koniec na wszystkich sympatyków i przyjaciół Stowarzyszenia Razem dla Radomska czekał tort urodzinowy z okazji 10 rocznicy powstania stowarzyszenia. 

Więcej o:
wybory2014 rdr jarosław ferenc razem dla radomska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE