Czas na podsumowanie projektu „Kamienice - widzowie przeszłości”

Czas na podsumowanie projektu „Kamienice - widzowie przeszłości”

Miejski Dom Kultury w Radomsku wspólnie z uczestnikami projektu „Kamienice - widzowie przeszłości” zapraszają na podsumowanie działań warsztatowych. Efekty pracy w postaci wystawy, broszury oraz animacji zaprezentowane zostaną 19 września o godzinie 10.30 na holach Miejskiego Domu Kultury.

„Kamienice – widzowie przeszłości” był to projekt edukacyjno-kulturalny skierowany do młodzieży i dzieci z radomszczańskich szkół. Przedmiotem przedsięwzięcia jest uświadomienie mieszkańcom Radomska jak ważnym skarbem przeszłości oraz ile tajemnic skrywają stare kamienice.

W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty historyczne, plastyczne, fotograficzne, animacji oraz literackie, których efektem jest interaktywna, wielkoformatowa wystawa, animacja oraz broszura. Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów poznali historię zapomnianych czasem miejsc, następnie wybrali obiekty, które zostały utrwalone na płótnie, zdjęciach, animacji oraz znalazły się w broszurze. Działania te pozwoliły dostrzec potencjał historycznego dziedzictwa miasta.

Udział w projekcie oraz zdobyta wiedza i doświadczenie sprawi, że zarówno uczestnicy, jak i odbiorcy odkryją na nowo dobrze znane miejsca. Znajomość lokalnej historii oraz pamięć o doświadczeniach życia codziennego stanie się dla młodych ludzi źródłem inspiracji do dalszych działań.

Projekt „Kamienice - widzowie przeszłości” realizowany był w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Partnerzy zadania: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Radomsku, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Hufiec ZHP w Radomsku, Fundacja „Foto Pozytyw" w Radomsku, radomsk.pl blog historyczno-turystyczny, Foto Margot Radomsko.

Więcej o:
mdk radomsko kino radomsko mdk kamienice widzowie przeszłości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE