Czarter jachtów - pomysł na wakacje 2022

Czarter jachtów - pomysł na wakacje 2022 Fot. Pixabay

Łodzie na wynajem to bardzo chętnie wybierany wariant wczasowy. Przekonaj się, że tydzień na jachcie będzie idealnym pomysłem na wakacje w 2022 r. Sprawdź szczegóły i znajdź swój rejs.

Dlaczego wynajem jachtu jest najlepszym wyborem na nadchodzące wakacje?

W ostatnich latach czarter jachtów figurował wśród najbardziej popularnych pozycji na wakacje, zresztą nie bez przyczyny. Wynajem łodzi ma wiele zalet, dzięki którym staje się niezwykle atrakcyjną opcją. Już sam fakt spędzania wczasów na wodzie jest bardzo przekonujący, ale warto zwrócić uwagę również na inne pozytywne aspekty.

Przede wszystkim, rejsy w ciepłych krajach sprawdzą się dla wszystkich. Na wakacje może pojechać cała rodzina, znajomi, małżeństwa i wszystkie inne grupy osób bez względu na wiek. Zakwaterowanie na jachcie daje możliwość zbliżenia się do siebie poprzez współpracę oraz niewielki metraż. Poza tym wynajem łodzi pozwala na poczucie luksusu i pomaga oderwać się od szarej rzeczywistości. Codzienność, praca i problemy odchodzą na ten czas w niepamięć, gdyż rejs zaabsorbuje nas całkowicie.

Warto wspomnieć, że wynajem jachtu to idealna opcja podczas pandemii. Jeśli zależy Wam głównie na żegludze, kontakt z turystami będzie zminimalizowany.

Czarter jachtów - najpiękniejsze miejsca na Ziemi

Zastanawiając się nad miejscem, w które chcesz się udać, nie musisz zbyt długo się zastanawiać. Na samym początku pomyśl, który kraj najbardziej Cię interesuje. Najczęściej  spotkamy się z ofertami dotyczącymi państw takich jak Grecja i Chorwacja, jednak całe Morze Śródziemne będzie oferowało sprzyjające warunki.

Punkt docelowy podróży powinien zależeć od personalnych upodobań, np. architektura i historia, lokalne życie, wydarzenia, kulinaria itp. Możesz wybrać się do Splitu w Chorwacji, zahaczyć o kolebkę cywilizacji europejskiej lub odwiedzić mniej uczęszczane porty. Weź pod uwagę, że najpopularniejsze miejsca będą zatłoczone, ponieważ sezon letni to najbardziej atrakcyjny czas dla turystów z całego świata. 

Inne ciekawe miejsca na rejs to np.: Karaiby, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Czarnogóra, Turcja, Portugalia, a nawet Bałtyk i Mazury.

Udogodnienia na pokładzie - na co zwrócić uwagę?

Wybierając rejs sprawdź listę udogodnień oraz wyposażenie jachtu. Wiele gadżetów to pozycje już wliczone w cenę wakacji, jednak nie daj się zaskoczyć i wcześniej zapoznaj się z różnymi wariantami. Jeśli chcesz wynająć jacht w cenie przystępnej dla portfela musisz liczyć się z faktem, że luksus wzrasta wraz ze środkami pieniężnymi. Nie należy się jednak załamywać, gdyż przyzwoite siedmiodniowe rejsy na 8 osób znajdziemy już od ok. 500€. 

Co zrobić w sytuacji, gdy nikt z podróżujących nie zna specyfiki żeglarstwa i nie posiada patentu? Nie oznacza to, że nie uda Ci się wybrać na rajskie wakacje. Najemcy jachtów i łodzi bardzo często oferują pomoc skippera, którego możemy zatrudnić dodatkowo. Skipper jest wykwalifikowanym specjalistą, który zadba o bezpieczeństwo podczas rejsu i pomoże odkryć tajemnice kunsztu żeglarskiego. Warto skorzystać z takiej opcji, ponieważ pływanie na otwartym morzu jest sprawą wymagającą odpowiedzialności.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Jak wyszukać wymarzone rejsy w Chorwacji, Grecji itp.? Warto korzystać z najlepszych źródeł. Dobrym przykładem jest tu wyszukiwarka Globe Sailor, która dzięki intuicyjnemu menu szybko pomoże znaleźć odpowiednie oferty.

Sprawdź tę stronę pod linkiem i ciesz się rajską podróżą:https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow.html

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE