Czarno-białe Radomsko w obiektywie Stanisława Mucharskiego. Nowy album promujący miasto

Urząd Miasta w Radomsku wydał nowy album promocyjny miasta. Zostały w nim zamieszczone czarno-białe fotografie miasta, których autorem jest Stanisław Mucharski – członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Album zawiera 17 zdjęć, prezentujących różne części miasta. Są to przede wszystkim budynki i to nie tylko te najbardziej charakterystyczne.

- Chciałem ukazać piękno naszego miasta, pokazać mijający czas. Chciałbym, żeby ten album był wehikułem czasu dla innych pokoleń. Są to zdjęcia, które pokazują architekturę, która się zmienia. Dlaczego są to zdjęcia czarno-białe? Dla mnie czerń i biel oddaje w pełni piękno, kształt oraz zarys budynków - mówi Stanisław Mucharski, autor zdjęć.

Album został wydany przez Urząd Miasta w nakładzie 1200 egzemplarzy. Publikacja będzie dostępna bezpłatnie w siedzibie magistratu, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Regionalnym.

- To jest uzupełnienie folderów, które mamy już w Radomsku. Ten album skierowany jest przede wszystkim do radomszczan, ale także osób, które chciałyby do nas przyjechać. Chcemy pokazać, że Radomsko jest ciekawe i ma różne atrakcyjne detale, które można obejrzeć – podkreśla prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

 Koszt wydania albumu to 1,5 tys. zł.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko album promocyjny fotografie album fotograficzny stanisław mucharski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE