„Cyberfoto” w obiektywie Sławomira Jodłowskiego

„Cyberfoto” w obiektywie Sławomira Jodłowskiego

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na spotkania fotograficzne z cyklu „Fotografia Niezwykła”.

Trzecie spotkanie ph. „Cyberfoto” z udziałem Sławomira Jodłowskiego odbędzie się 15 marca 2017 r. (środa), godz. 18.00, Galeria Muzeum.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów oraz miłośników fotografii. Spotkania mają charakter otwarty.

Sławomir Jodłowski – na co dzień pracuje jako instruktor ds. fotografii i filmu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, artysta-fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP, współpracuje z TVP jako operator obrazu filmowego, twórca i animator kultury w dziedzinie upowszechniania fotografii. W Regionalnym Ośrodku Kultury od ponad trzydziestu lat prowadzi działania promujące fotografie jako wartość kulturotwórczą polegającą na organizacji plenerów, warsztatów, szkoleń i spotkań z artystami-fotografikami. Jest kuratorem Galerii ARTFOTO działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Preferuje cyfrowy aspekt sztuki związany z filozofią digitalizacji działań twórczych. Jako jeden z pierwszych fotografików, zwrócił uwagę na fotografię cyfrową jako sztukę, w wyniku czego zainicjował i stworzył w Regionalnym Ośrodku Kultury najstarszy i jeden z największych w Polsce Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej CYBERFOTO, którego jest   komisarzem. Konkurs odbywa się od dziewiętnastu lat, ma na celu promocje fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, akcentuje relacje i utrzymanie stałej więziz nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującą także naszą tożsamość narodową. Współpracuje z wieloma fotografikami i Galeriami zagranicznymi co owocuje międzynarodową wymianą fotograficzną integrującą europejską fotografie.

Więcej o:
muzem regionalne muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE