Ćwiczyli na wypadek koronawirusa oraz utworzyli tymczasową izbę przyjęć

W szpitalach w całej Polsce odbywają się ćwiczenia służb, mające na celu koordynację ich działań na wypadek pojawienia się koronawirusa. W województwie łódzkim tego typu ćwiczenia zorganizowano w dwóch placówkach medycznych, wytypowanych przez wojewodę – Szpitalu Wojewódzkim im. Biegańskiego w Łodzi oraz Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

W przeprowadzonej w Radomsku akcji wzięły udział nie tylko służby medyczne, ale również policja, Państwowa Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
- Otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego informację, że nasz szpital – z uwagi na to, że posiada oddział zakaźny, został wytypowany do przeprowadzenia ćwiczeń – mówi starosta powiatu radomszczańskiego Beata Pokora.
 
Ćwiczenia polegały na koordynacji działań wszystkich służb. Rozstawione zostały również trzy namioty, w których utworzono tymczasową izbę przyjęć. 
 
- Namioty są po to, by pacjent z podejrzeniem koronawirusa nie wchodził bezpośrednio na izbę przyjęć w szpitalu – wyjaśnia Beata Pokora.

Dwa namioty będą służyły jako poczekalnia dla pacjentów, którzy ewentualnie masowo mogliby się zjawić w szpitalu. Trzeci – najważniejszy namiot jest to namiot diagnostyczny. 
 
- W nim będą zapadać decyzje, co dalej będzie się działo z pacjentem, czy trafi od razu na oddział zakaźny, czy zostanie poddany kwarantannie, czy też zwolniony do domu. Namioty są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału zakaźnego – wyjaśnia dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz.
 
Namioty zostały rozstawione oraz wyposażone. Pozostaną w tym miejscu do odwołania. 
 
- Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom, personel szpitala będzie mógł przećwiczyć pracę i procedury w nowych miejscach, poza obiektem szpitala, czyli namiotach, w jaki sposób postępować z pacjentami, którzy tu trafią oraz jak opracować ścieżkę, którą pacjent będzie się poruszać z jednego namiotu do drugiego – tłumaczy Marcin Szmaja z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.
 
Dyrekcja radomszczańskiego szpitala podkreśla, że do placówki nie trafił dotychczas żadna osoba z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Więcej o:
radomsko szpital ćwiczenia koronawirus tymczasowa izba przyjęć szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE