Coś się ruszyło na przebudowie ul. Piłsudskiego w Radomsku

Coś się ruszyło na przebudowie ul. Piłsudskiego w Radomsku Fot. arch. redakcji

- Po zimowej przerwie firma DROG BUD wznowiła prace przy remoncie odcinka ul. Piłsudskiego w Radomsku – oznajmiło Starostwo Powiatowe.

Obecnie trwa demontaż starych i ustawianie nowych krawężników ograniczających jezdnię. Prace te potrwają około tygodnia.

- Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, w dalszej kolejności na ul. Piłsudskiego będą układane kolejne warstwy jezdni, w tym również - pierwsza warstwa bitumiczna. Wykonanie podbudowy jezdni powinno zmniejszyć uciążliwości związane z przejazdem przez plac budowy - zakomunikowano.

Prace związane z generalnym remontem drogi powiatowej ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego zgodnie z harmonogramem i umową mają trwać do 20 maja 2024 r.

W ramach tego zadania zaplanowano: wymianę kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Całkowity koszt zadania to ok. 2,9 mln zł. Powiat pozyskał na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg), a także pomoc finansową z Miasta Radomska na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.

Więcej o:
remont ulica piłsudskiego remont radomsko ulica
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE