Coraz więcej przypadków COVID-19 w szkołach w Radomsku

Coraz więcej przypadków COVID-19 w szkołach w Radomsku

Koronawirus nie oszczędził placówek oświatowych w Radomsku. Przypadki zakażeń COVID-19 odnotowywane są zarówno wśród uczniów, jak i pracowników szkół i przedszkoli. Sprawdziliśmy, jak obecnie (stan na 15 października) wygląda sytuacja epidemiologiczna w placówkach, których organem prowadzącym jest Miasto Radomsko.

- W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku jest jeden uczeń zakażony COVID-19, a klasa, do której uczęszcza przeszła na nauczanie zdalne. 6 nauczycieli objęto kwarantanną. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku przekazał informację o jednym uczniu zakażonym. Wydanie decyzji przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Radomsku jest w toku. Prawdopodobnie od jutra klasa, do której uczęszcza uczeń będzie uczyła się zdalnie, a 2 nauczycieli obejmie kwarantanna. Dzisiaj otrzymaliśmy również informację od dyrekcji Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku o jednym nauczycielu z dodatnim wynikiem zakażenia. Prawdopodobnie od jutra kwarantanną zostanie objęta grupa, w której pracuje nauczyciel oraz dwóch innych pracowników przedszkola – poinformowała portal Radomsko24.pl Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta w Radomsku.

Od 22 do 28 września 2020 r. na nauczanie zdalne zostały skierowane klasy IV-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomsku, ponieważ chory był jeden uczeń, oraz 3 grupy w Publicznym Przedszkolu nr 10 w Radomsku, gdzie dodatni wynik COVID – 19 miał 1 nauczyciel.

- Należy podkreślić, że sytuacja może ulec zmianie, ponieważ ilość potwierdzonych wyników pozytywnych w naszym mieście rośnie każdego dnia – mówi Małgorzata Krupska.

Więcej o:
radomsko szkoły radomsko koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE