Co z odbiorami nowego basenu? Odpowiedzi na pytania nie otrzymaliśmy...

Co z odbiorami nowego basenu? Odpowiedzi na pytania nie otrzymaliśmy...

Na jakim etapie są odbiory techniczne nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku? Kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku? O to zapytaliśmy urzędników radomszczańskiego magistratu. Niestety, na odpowiedź się nie doczekaliśmy.

Radomszczanie zastanawiają się, czy – gdy tylko zostaną zniesione obostrzenia, będą już mogli korzystać z nowego basenu. Jak wielokrotnie informowaliśmy, inwestycja wciąż nie została odebrana, ponieważ Urząd Miasta miał szereg zastrzeżeń, co do jakości jej wykonania. Zlecił wykonawcy wyeliminowanie wskazanych usterek.

Czy tak się stało? Czy odbiory techniczne zostały zakończone? Tego niestety Czytelnicy portalu Radomsko24.pl nie mogą się dowiedzieć.

We wtorek, 20 kwietnia wysłaliśmy do Biura Prasowego Urzędu Miasta następujące pytania:

1. Na jakim etapie jest odbiór techniczny nowego basenu w Radomsku? Czy wszystkie odbiory już się zakończyły? Czy wykonawca inwestycji usunął wady, wskazane przez magistrat?
2. Kiedy planowane jest oddanie obiektu do użytku?
3. Jakiej wysokości kary Urząd Miasta naliczył wykonawcy inwestycji?

Niestety, odpowiedzi na powyższe pytania nie uzyskaliśmy. W rozmowie telefonicznej poinformowano nas, że w magistracie zapadła decyzja, by nie udzielać odpowiedzi, ponieważ – póki co, byłyby to jedynie szczątkowe informacje. O szczegółach dotyczących nowego basenu i jego odbiorów – gdy tylko będzie to możliwe, władze Radomska poinformują opinię publiczną. Niewykluczone, że zostanie w tej sprawie zwołana konferencja prasowa.

Takie stanowisko magistratu byłoby dla nas zrozumiałe i „do przyjęcia”. Ale nie jest, ponieważ po przesłaniu przez nas pytań, informacje na temat odbiorów technicznych nowego basenu ukazały się w dwóch innych radomszczańskich mediach. Dziennikarze tamtych redakcji odpowiedzi na zadane pytania otrzymali. My nie. My musimy poczekać...

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko nowy basen odbiory basen odpowiedzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE