Co z budynkiem frontowym przy ul. Kościuszki 7a w Radomsku?

Co z budynkiem frontowym przy ul. Kościuszki 7a w Radomsku? Fot. Klaudia Gajda

- Dekady temu ta kamienica była ozdobą miasta, a teraz jest symbolem zaniedbania i zapomnienia – narzekają mieszkańcy Radomska. Chcieliby, żeby ten budynek zaczął wyglądać ładnie i służył ludziom, a nie był tylko ruiną. Co z budynkiem frontowym przy ul. Kościuszki 7a w Radomsku? Zapytaliśmy w TBS.

Niestety, jak dowiedzieliśmy się od Magdaleny Stępień, wiceprezes TBS w Radomsku, remont kamienicy jest bardzo trudny i kosztowny. Kamienica jest wyłączona z użytkowania i wymaga kapitalnego remontu, począwszy od fundamentów, poprzez ściany, stropy, dach, elewację oraz wszystkie instalacje.

- Ostatnie prace, jakie miały miejsce na nieruchomości to wykonanie w 2018 roku pokrycia dachowego papą termozgrzewalną w celu zatrzymania dalszej degradacji budynku-informuje Magdalena Stępień, wiceprezes TBS w Radomsku.

Wielkość nakładów inwestycyjnych na remont przedmiotowego budynku oszacowana została na kwotę 4 milionów złotych netto.

Co więcej, obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Radomska w rejonie ulic: Brzeźnickiej, Al. Jana Pawła II, Kościuszki, Metalurgii do terenów PKP został uchylony nieprawomocnym wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zaskarżonym do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Po rozstrzygnięciu zaskarżenia spółka planuje kompleksowo wyremontować kamienice z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Więcej o:
Co z budynkiem frontowym przy ul. Kościuszki 7a w Radomsku? Kościuszki 7 a Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE