Co reorganizacja przychodni w Ładzicach oznacza dla mieszkańców?

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W lutym radni Rady Gminy Ładzice podjęli uchwałę o likwidacji Gminnego Ośrodka Zdrowia w Ładzicach. Czy oznacza to, że mieszkańcy będą pozbawieni opieki medycznej? Władze gminy zapewniają, że tak się nie stanie. Wręcz przeciwnie.

Wójt gminy Ładzice podkreśla, że Gminny Ośrodek Zdrowia, pomimo podjętej uchwały o likwidacji funkcjonuje tak jak dotychczas.

- Dla pacjentów nie ma żadnych utrudnień. Postaraliśmy się, żeby mieszkańcy nie byli pozostawieni bez opieki medycznej – mówi wójt Krzysztof Ciupiński.

Dlaczego zatem podjęto uchwałę o likwidacji, skoro ośrodek będzie i tak funkcjonował?

- Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, że jest problem z dostępnością do przychodni. Chcemy to zmienić. Chcę jasno powiedzieć, że zarówno ja, jak również Rada Gminy, nie chcemy się pozbyć mienia gminnego, jakim jest ośrodek zdrowia – zapewnia Krzysztof Ciupiński.

Po likwidacji, ośrodek zdrowia zostanie sprywatyzowany.

- Wielu osobom prywatyzacja kojarzy się ze sprzedażą ośrodka. Ja temu zaprzeczam. Jeśli mówimy o prywatyzacji, mamy na myśli dostępność mieszkańców do lekarzy. Nic więcej. Majątek gminy pozostaje nadal majątkiem gminy – wyjaśnia wójt Ciupiński.

Gminny Ośrodek Zdrowia w Ładzicach przekształcony zostanie w przychodnię niepubliczną. To - zdaniem władz gminy, wyjdzie pacjentom na dobre.

- Chcemy, żeby mieszkańcy mieli pełną swobodę w dostępności do lekarzy, żeby pojawili się specjaliści, których obecnie nie ma, chociażby lekarz pediatra – tłumaczy wójt Krzysztof Ciupiński.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
ładzice przychodnia ładzice ośrodek zdrowia likwidacja krzysztof ciupiński
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE