Co można wycenić?

Co można wycenić?

Aplikacje, prawa autorskie, oprogramowania, spółki, przedsiębiorstwa – każde z nich można wycenić. Wręcz jest to wskazane, jeżeli właściciel lub przedsiębiorca chce poddać udziały procesom transakcyjnym. Tego rodzaju dokument można również przygotować, by uzyskać jasny obraz sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. By proces wyceny był przeprowadzony rzetelnie, powinna ją wykonać odpowiednia firma, która posiada doświadczenie w branży. Co można wycenić i dlaczego to takie ważne?

Jak przebiega proces wyceny?

Procesu wyceny można dokonać w stosunku do firmy, spółek, udziałów i marki, a także instrumentów finansowych, instrumentów pochodnych, know how, obligacji, opcji, praw autorskich, patentu, technologii, a także znaku towarowego. W trakcie przebiegu procesu wyceny uwzględnia się indywidualną sytuację oraz powód, dla którego dokonuje się analizy finansowej. Kluczowym momentem jest dobranie odpowiedniej metody i przygotowanie wyceny  zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Wyceny według The International Valuation Standards Council (IVCS). Dzięki temu dokument jest wiarygodny. By przygotować odpowiednią wycenę, niezbędna jest specjalistyczna wiedza, którą posiadają jedynie fachowcy z branży.

Kto dokonuje wyceny?

Przygotowanie wyceny warto zlecić odpowiedniemu specjaliście, który posiada doświadczenie w branży. Dzięki temu można uzyskać kompleksowy obraz stanu firmy czy wartości oprogramowania. Dobrze przygotowana wycena będzie wiarygodna w oczach organów podatkowych i sądowych. Zespół Volante (https://volante.pl/) tworzą doświadczeni specjaliści z wielu branż. Posiadają szeroką wiedzę w zakresie finansów i zarządzania, co pozwala na pracę zarówno z małymi, jak i dużymi klientami. Firma do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, gwarantując najwyższy standard obsługi. Dzięki uwzględnianiu nie tylko specyfiki, ale także celu wyceny można otrzymać kompleksowe informacje o stanie przedsiębiorstwa. Specjaliści z doświadczeniem realizują projekty o różnym stopniu trudności, dla małych i dużych przedsiębiorstw.

Kiedy warto wykonać wycenę?

Wyceny mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. Szczególnie warto zlecić profesjonalne przygotowanie dokumentów, jeżeli w przyszłości będą prowadzone różne transakcje lub rozliczenia pomiędzy podmiotami. Kolejnym powodem są spory prawne – wycena uznawana przez instytucje finansowe będzie wiarygodna w ich oczach. W przypadku pytań, czy ewentualnych uwag profesjonalna firma będzie towarzyszyła klientowi także w przypadku podważenia dokumentu. Kontakt możesz nawiązać przy pomocy formularza na stronie, telefonicznie lub mailowo. Z pewnością uzyskasz odpowiednią pomoc i wsparcie, a przede wszystkim możesz liczyć na rzetelnie i profesjonalnie przygotowaną wycenę.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE