Co jesienią w Miejskim Domu Kultury? Pandemia koronawirusa przeszkodzi kulturze?

Co jesienią w Miejskim Domu Kultury? Pandemia koronawirusa przeszkodzi kulturze?

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku, mimo pandemii koronawirusa wiele się dzieje, jednak w mocno ograniczonych warunkach.

Placówka cały czas organizuje różnorakie warsztaty dla różnych grup wiekowych. Czynne jest także Kino „Pasja”. I jak mówi dyrektor MDK Krzysztof Zygma, powoli, nieśmiało radomszczanie zaczynają ponownie z niego korzystać.

- Od września pojawią się premiery i mam nadzieję, że wtedy widzów będzie więcej, że na sali będzie komplet – mówi dyrektor Krzysztof Zygma.

- Przy czym należy podkreślić, iż teraz komplet dla sali dom kultury to połowa miejsc, czyli 220 miejsc- dodaje.

Jesień to dla dyrekcji i pracowników duży znak zapytania. W MDKu wszystko przygotowywane jest do tego by ruszyć, z zaplanowanymi działaniami, niestety cały czas nie wiadomo jaka będzie wtedy skala zachorowań i jak będą działały instytucje, w tym między innymi w szkołach, czy uczniowie wrócą do normalnych zajęć.

-Wiele znaków zapytania ale my przygotowujemy bogatą ofertę zajęć. Nie wiemy jeszcze jakie grupy będziemy mogli mieć, iloosobowe będą mogły być. Ale mocno nad tym myślimy i od października planujemy start zajęć – komentuje Krzysztof Zygma.

20 września pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaplanowali dzień otwarty, wtedy będzie można zapisywać się do wszystkich grup i zobaczyć, która z form zajęć odpowiadałaby dziecku.

Dyrektor MDK po raz kolejny podkreśla też, że wielokrotnie mówił o tym, iż szykuje się w Radomsku niezwykle kulturalna jesień, w tym roku. A to ponieważ wszystkie spektakle i koncerty, które były zaplanowane wiosną tego roku organizatorzy przenieśli na jesień z nadzieją, że właśnie we wrześniu, październiku czy listopadzie będą mogły się odbyć.

- Niestety nie będzie tak jak nam się wydawało, organizatorzy odwołują zaplanowane wydarzenia lub chcą je przełożyć na grudzień, jednak czy wtedy się odbędą... tego nikt nie wie – mówi Krzysztof Zygma.

A co zaplanowali na najbliższe dni pracownicy MDK?

„I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże” to francuska komedia, którą będzie można obejrzeć podczas bezpłatnego seansu kina samochodowego 27 sierpnia o godz. 20.00.
Christian Clavier i spółka znów rozbawią nas do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?” bo wszystkie córki postanawiają wyprowadzić się z rodzinami poza Francję. Ich rodzice zrobią wszystko, by je powstrzymać.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wjazdówkę na film – napisz mail z informacją na kino@mdkradomsko.pl. Bardzo prosimy o zapoznanie się z wytycznymi organizacji Kina Samochodowego. Jednocześnie informujemy, że wjazd na teren placu targowego rozpocznie się ok godziny 19.30.

Więcej o:
miejski dom kultury radomsko koronawirus wydarzenia kulturalne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE