Co dalej z remontem ulicy Gołębiej w Radomsku?

Fot. Sebastian Nems

Zapytaliśmy prezydenta Jarosława Ferenca co dalej z remontem ulicy Gołębiej w Radomsku. Mieszkańcy nie chcą by droga została zwężona. Prezydent odpowiada, że inwestycja zostanie przeprowadzona zgodnie z tym co zaplanowano.

Przypomnijmy. We wtorek, 20 września na ulicy Gołębiej w Radomsku spotkali się mieszkańcy tej drogi oraz przedstawiciele radomszczańskiego magistratu. Obecnie prowadzony jest tutaj remont. Mieszkańcy zarzucają, że inwestycja prowadzona jest bez konsultacji z nimi, nie zgadzają się na zwężenie pasa jezdni. Mają także inne uwagi co do tej inwestycji. Urząd do końca tygodnia ma dać odpowiedź czy coś zmieni w planach jakie założono na tę przebudowę

- Problem mamy tak, że zwężono nam drogę z 6,2 m na 5,5 m, studzienki nam wychodzą w krawężnikach, jest to uciążliwe, kiedy w przyszłości będzie ktoś szedł z wózkiem to będzie niebezpieczne. Mamy napisane pismo do nadzoru budowlanego, poczekamy na odpowiedź z miasta – mówi pan Tobiasz, mieszkaniec ulicy.

Na miejscu była obecna Monika Andrysiak, wiceprezydent Radomska.

- Ta droga ma przebieg różnej szerokości, przystępując do przetargu podjęliśmy decyzję o ujednoliceniu szerokości, została podjęta decyzja o wykonaniu drogi 5,5 metra. Mieszkańcom nie podoba się ten pomysł. Będziemy teraz analizować możliwości finansowe tego zadania oraz ewentualne działania, które usatysfakcjonują mieszkańców – mówi wiceprezydent Miasta.

Inwestycja na ul. Gołębiej jest wykonywana w ramach zadania „Modernizacja infrastruktury drogowej w Radomsku”, realizowanego przy wsparciu z programu Polski Ład.

Prace obejmują przede wszystkim wymianę krawężników oraz wykonanie nowej nawierzchni.

W dzielnicy Kowalowiec w ramach pozyskanego dofinansowania wyremontowane zostaną ulice: Słowackiego, Orkana, Wierzyńskiego, Broniewskiego, Tuwima, Kochanowskiego, Rocha, Kopernika, Heweliusza, Śniadeckiego, Kotarbińskiego, Królowej Bony, Grota Roweckiego, Południowa, Robotnicza, Wróblewskiego, Dzielnicowa, Gołębia, Północna, Kusocińskiego, Wspólna, Warszawska, 11 Listopada, Sadowa, Osiedlowa, Prusa, Matejki, Sklepowa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
ulica gołębia gołębia radomsko remont remont radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE