Co dalej z geotermią w Radomsku?

Pomysł powstania próbnego odwiertu pod geotermię w Radomsku, zaistniał kilka lat temu. Jednak nadal jest problem z pozyskaniem dofinansowania (ponad 13 mln zł) na jego budowę. Za pierwszym razem wniosek został oceniony negatywnie. Drugi wniosek został złożony na początku listopada 2018 roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Aktualnie władze miasta czekają na wydanie decyzji przez głównego geologa w kraju.

Podczas konferencji prasowej na temat przyznanego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, na budowę nowego basenu w Radomsku, padło pytanie skierowane do prezydenta Jarosława Ferenca o powstanie w mieście geotermii.

- Nadal nie mamy informacji i czekamy na decyzję. Przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wniosek pod względem formalnym jest oceniony pozytywnie. Został również wysłany do głównego geologa kraju, który od kilku miesięcy jeszcze nie podjął decyzji, ale jesteśmy dobrej myśli
- mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Projekt przedsięwzięcia o dofinansowanie funkcjonuje pod nazwą „Rozpoznanie i udokumentowanie zasobów wód termalnych w miejscowości Radomsko”.

Więcej o:
geotermia radomsko odwiert geotermalny w radomsku geotermia energia geotermalna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE