CLEO, Universe i Krywań wystąpią w Kleszczowie

CLEO, Universe i Krywań wystąpią w Kleszczowie

Gminne Święto Plonów, które w niedzielę 20 sierpnia odbędzie się w Kleszczowie, rozpocznie tradycyjna w polskiej obrzędowości Msza Święta. Jej uczestnicy będą dziękować za tegoroczne zbiory i za trud rolniczej pracy.

Msza św. wraz z ceremonią poświęcenia i przekazania dożynkowych wieńców i chleba odbędzie się pod dachem sezonowego lodowiska w kompleksie SOLPARK przy ul. Sportowej.

Od godz. 16.30 uczestnicy Dożynek Gminnych przeniosą się na tereny pobliskiego parkingu, gdzie jest wystarczająca ilość miejsca do ustawienia gastronomicznych i handlowych stoisk, miejsc do siedzenia i urządzeń zabawowo-rekreacyjnych, a także zmieszczenia dużej sceny i przygotowania odpowiedniej przestrzeni dla osób, która przybędą na plenerową imprezę, by słuchać i oglądać występujących artystów.

W programie dożynkowej zabawy przeplatać się będą różne nurty i style muzyczne. O godz. 16.30 rozpocznie się występ zespołu KARCZMARZE, wykonującego muzykę pogranicza (melodie polskie, słowackie, węgierskie, ukraińskie, bałkańskie i żydowskie). Muzykę folkową z dominującą nutą góralską zaprezentuje dobrze znany zespół KRYWAŃ.

Później najbardziej znane utwory ze swego 40-letniego dorobku przypomni grupa UNIVERSE. Po niej wystąpi raper WAC TOJA. Ostatnią wykonawczynią, prawdziwą gwiazdą wieczoru, będzie CLEO, która wraz z towarzyszącym zespołem rozpocznie występ o godz. 21.30.

Atrakcje pozasceniczne przewidziane w programie kleszczowskich dożynek to m.in. dostępne dla chętnych warsztaty wypieku chleba oraz wystawa prac uczestników zajęć z rękodzieła, prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie.

20 sierpnia Kleszczów zaprasza na Gminne Święto Plonów.

Więcej o:
kleszczów dożynki dożynki w kleszczowie koncert
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE