Ciężarowy sukces

Pochodzący z Radomska, a obecnie reprezentujący barwy Floty Gdynia, Michał Jurczyk zdobył złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii 56 kg, w II Regionalnych Mistrzostwach CISM

Michał Jurczyk na zawodach CISM w Niemczach gdzie zdobył złoty medal/foto archiwum prywatnePochodzący z Radomska, a obecnie reprezentujący barwy Floty Gdynia, Michał Jurczyk zdobył złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii 56 kg,  w II Regionalnych Mistrzostwach CISM (Międzynarodowa Rada Sportu Wojskowego).  Zawody rozgrywano w  Bydgoszczy w dniach 1-4 grudnia.

W zawodach wzięło udział 20 zawodników, żołnierzy, z Polski Słowacji i Niemiec. Michał Jurczyk okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej  56 kg,  uzyskując wynik 200 kg (90 i 110 kg).

To nie pierwsze sukcesy tego zawodnika. - W ubiegłym roku na Regionalnych Mistrzostwach CISM, rozegranych w Niemczech zająłem pierwsze miejsce, a na Mistrzostwach Polski seniorów zdobyłem brązowy medal - mówi Michał Jurczyk. - Ciężarami zajmuje się już 15 lat. Swoje pierwsze w tym sporcie stawiałem w Radomsku pod okiem trenera Wacława Tomalki - opowiada. - Obecnie mieszkam w Gdyni. Ale gdy jestem w rodzinnym mieście nie zapominam o treningach. Uczestnicze w zajęciach  prowadzonych przez Mariana Monetę i Sławomira Berę z UMLKS - podkreśla zawodnik.

Warto dodać, że na wojskowych zawodach w Bydgoszczy reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając niemieckich i słowackich kolegów.