Ciężarowcy upamiętnili Janusza Kamińskiego

29 zawodników i zawodniczek z całego kraju, m.in. z Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Gdańska oraz Poznania wzięło udział w I Memoriale Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów MASTERS. Impreza nad którą patronat medialny objął portal Radomsko24.pl została zorganizowana w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Janusz Kamiński był społecznikiem oraz działaczem sportowym, aktywnie uczestniczącym w życiu Radomska i powiatu radomszczańskiego. Był też sędzią podnoszenia ciężarów. Przed rokiem zmarł na białaczkę. Przyjaciele Janusza Kamińskiego postanowili oddać mu hołd, poprzez organizację Memoriału. Będzie to impreza cykliczna, a jej pierwsza odsłona odbyła się w niedzielę, 8 listopada 2020 r.

- Tata miał bardzo wiele pasji. Ciężary były największą pasją, głównie z tego powodu, że sędziował ciężary przez wiele lat. Był sędzią klasy międzynarodowej w podnoszeniu ciężarów. Angażował się również w działalność Ludowych Zespołów Sportowych oraz w sport dzieci i młodzieży – mówi Patryk Kamiński, syn Janusza Kamińskiego, jeden z organizatorów Memoriału.

W I Memoriale Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów Masters wzięło udział 29 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

- Muszę przyznać, że poziom imprezy jest najwyższy z możliwych. Również bardzo wysoko oceniam organizację Memoriału. Uczestnicy zawodów to ludzie dorośli, bardzo świadomi tego, co robią. O tym, jak ważne są dla nich te zawody, świadczy poziom tych zawodów, jak również liczba zawodników – podkreśla sędzia główny, Jacek Góralski.

Pełna relacja z imprezy

 

Więcej o:
radomsko janusz kamiński memoriał janusz kamiński podnoszenie ciężarów

Załączniki

wyniki-i-memorialu-janusza-kaminskiego-8-11-2020-radomsko.pdf

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE