Chico Rivas w narożniku Fiodora Czerkaszyna na gali we Wrocławiu

Chico Rivas w narożniku Fiodora Czerkaszyna na gali we Wrocławiu Fot. mat. organizatora

Amerykanin Melvin „Chico” Rivas będzie w narożniku Fiodora Czerkaszyna (22-0, 14 KO) podczas walki z niepokonanym pięściarzem kongijskiego pochodzenia Anauelem Ngamissengue (12-0, 8 KO). W pojedynku wieczoru mistrz świata wagi ciężkiej Ukrainiec Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Brytyjczykiem Danielem Dubois (19-1, 18 KO) w obronie pasów WBA, WBO, IBF i IBO.

Gdy w lutym 2022 roku Czerkaszyn wyleciał na treningi do Stanów Zjednoczonych od razu trafił pod skrzydła Rivasa do jego sali treningowej w Fort Lauderdale w stanie Floryda. To właśnie w tym miejscu trenowali m.in. byli mistrzowie świata: Leslie Stewart (w wadze półciężkiej – do 79,3 kg), czy Kirył Relich (w lekkopółśredniej – do 63,5 kg). „Chico”, który otworzył salę bokserską w latach 80. w wieku zaledwie 23 lat, jest doskonale znany polskim kibicom boksu, bo w przeszłości współpracował także z Patrykiem Szymańskim, Kamilem Łaszczykiem i Maciejem Sulęckim.

Pochodzący z Hondurasu szkoleniowiec sekundował Czerkaszynowi we wszystkich dotychczasowych pojedynkach w USA. Fiodor w amerykańskim debiucie w sierpniu 2022 roku w Hollywood na Florydzie znokautował w 4. rundzie Gilberta Venegasa Juniora. Nieco ponad dwa miesiące później w Minneapolis pokonał jednogłośnie na punkty Nathaniela Gallimore'a. W kwietniu br. wystąpił na wielkiej gali w Las Vegas, gdzie w walce wieczoru Gervonta Davis znokautował Ryana Garcię. Reprezentujący Polskę i Ukrainę pięściarz wygrał przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Meksykaninem Eliasem Espadasem.

27-letni zawodnik grupy KnockOut Promotions do walki przygotowywał się w Karpaczu z zespołem czempiona wagi ciężkiej Oleksandra Usyka. Jak zapewnia, przylot trenera Rivasa z USA do Polski w tygodniu walki nie stanowi większego problemu.

- Trener Rivas wie, że możliwość trenowania z Oleksandrem Usykiem, który ma zapewnioną opiekę na najwyższym światowym poziomie, nie trafia się często. To dla mnie bezcenna nauka, dlatego zgodził się, bym przygotowywał się w Polsce. Byliśmy w kontakcie, wiedział, co tu robię i jak trenuję. Zależało mi, by przyleciał do Wrocławia, bo czuję, że przy nim się rozwijam. Chcę to pokazać w ringu, dlatego cieszę się, że trener będzie w moim narożniku - powiedział Czerkaszyn.

Przed nami końcowe odliczanie przed wielką galą w stolicy Dolnego Śląska. Już w środę 23 sierpnia na Placu Wolności odbędzie się trening medialny z uczestnikami wydarzenia, który będzie otwarty dla publiczności (początek o godzinie 17.00). W czwartek na Tarczyński Arena pięściarze spotkają się na konferencji prasowej, zapowiadającej galę. W piątek kibice będą mogli zobaczyć bohaterów gali podczas tradycyjnej ceremonii ważenia (Plac Wolności, godzina 14.00). Transmisja gali w serwisie MEGOGO.

Karta walk gali we Wrocławiu:

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) vs Daniel Dubois (19-1, 18 KO) – walka o pasy WBO, WBA, IBF i IBO wagi ciężkiej

Denys Berinczyk (17-0, 9 KO) vs Anthony Yigit (27-3-1, 10 KO) – waga lekka

Dmytro Mytrofanow (13-0-1, 6 KO) vs Hamzah Sheeraz (17-0, 13 KO) – waga średnia

Daniel Łapin (7-0, 1 KO) vs Aro Schwartz (20-6-1, 13 KO) – waga półciężka

Fiodor Czerkaszyn (22-0, 14 KO) vs Anauel Ngamissengue (12-0, 8 KO) – waga średnia

Vasile Cebotari (13-0, 5 KO) vs Joel Julio (39-17, 33 KO) – waga półśrednia

Rafał Wołczecki (9-0, 6 KO) vs Roberto Ariazza (19-7, 14 KO) – waga średnia

Nursultan Amanżołow (5-0, 4 KO) vs Lazizbek Mullożonow (3-0, 3 KO) – waga ciężka

Oleksandr Solomennikow (12-0, 7 KO) – Piotr Gudel (10-10-1, 1 KO) – waga piórkowa

Aadam Hamed (debiut) vs TBA – waga super półśrednia

Ziyad Almaayouf (3-0, 1 KO) vs Janos Penzes (2-4, 1 KO) – waga super lekka

Bryce Mills (12-1, 4 KO) vs Damian Tymosz (7-2-1, 4 KO) – waga super lekka

Jaroslav Charcyz (2-0-0, 2 KO) vs Konrad Czajkowski (2-0-1, 1 KO) – waga lekka

Więcej o:
boks gala gala boksu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE