Chcę skutecznie rozwiązywać problemy [wywiad]

Chcę skutecznie rozwiązywać problemy [wywiad]

O dziurawych drogach wymagających pilnej naprawy, służbie zdrowia, a także przywróceniu połączeń autobusowych niewielkich wiosek z większymi ośrodkami na terenie powiatu Tomasz Kolmasiak rozmawia z Michałem Koskim, kandydatem do Rady Powiatu w okręgu 5 (Przedbórz, Wielgomłyny, Żytno) z listy Prawo i Sprawiedliwość.

Był Pan przez 4 lata radnym miejskim w Przedborzu. Skąd pomysł, aby kandydować w tych wyborach do powiatu?
W kończącej się kadencji, w której jestem radnym miejskim, mieszkańcy gminy Przedbórz kierowali do mnie swoje wnioski w wielu sprawach, należących do kompetencji powiatu. Żeby rozwiązywać te problemy skutecznie, uznałem, że łatwiej będę mógł to robić, będąc radnym powiatowym. Stąd ta decyzja.

W jakich komisjach chciałby Pan się znaleźć podczas konstytuowania nowej Rady Powiatu?
Chciałbym się zajmować sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa, oświaty, zdrowia i rozwoju.

Bolączką lokalnych samorządów są drogi. Jakie w pierwszej kolejności odcinki należałoby wykonać?
Priorytetowo chciałbym się zająć modernizacją dróg w kierunku Gór Mokrych. Są to odcinki Kaleń - Góry Mokre, odcinek w centrum Gór Mokrych i odcinek pomiędzy miejscowościami Kajetanów i Stara Wieś, tzw. Parcelanty. W tym miejscu należy dokonać gruntownej przebudowy. Chciałbym dokonać przebudowy drogi powiatowej od Przedborza w kierunku miejscowości Wojciechów, a także dokończyć przebudowę odcinków drogi w miejscowości Piskorzeniec. Niestety w tej kadencji kompletnie zapomniano o drodze przechodzącej przez miejscowość Taras aż do Faliszewa. W tym miejscu należy dokonać przebudowy tej drogi na odcinku kilkunastu kilometrów.

A służba zdrowia? To także jedno z zadań szczebla powiatowego. Jest coś co należy zmienić albo usprawnić?
Cieszy mnie to, że w powiecie mamy dobry szpital, nowoczesny, wyposażony w bardzo dobry sprzęt i zatrudniający doskonałą kadrę. We współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Radomsku chciałbym ściągnąć do SP ZOZ w Przedborzu lekarzy specjalistów. Priorytetem jest też stworzenie oddziału rehabilitacyjnego w Przedborzu i doposażenie przedborskiego pogotowia w drugą karetkę.

Kolejnym tematem są szkoły średnie, dla których organem założycielskim ich powiat. Co zrobić, aby zwiększyć ich poziom nauczania, ale także aby oferta edukacyjna była bardziej dostosowana do współczesnych realiów?
Jeśli otrzymam mandat radnego rady powiatu radomszczańskiego, chciałbym promować przedborskie liceum, szkołę z wieloletnią tradycją i przynoszącą naszemu miastu prestiż. Jako poszerzenie oferty zaproponuję powstanie technikum, a także podejmę próbę przywrócenia połączeń autobusowych, tak by młodzież z naszej gminy i sąsiednich, miała swobodny dojazd do placówki.
Dziękuję za rozmowę.

Więcej o:
michał koski przedbórz wielgomłyny żytno wybory samorządowe rada powiatu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE