Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Chatka Zajączka – Poranek Teatralny dla dzieci w MDK

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Już w tę niedzielę, 7 kwietnia w MDK podczas Poranku Teatralnego najmłodsi będą mogli obejrzeć bajkę „Chatka Zajączka”.

Sztuka rozpocznie się o godzinie 10.30 w sali widowiskowej. Bilety 10zł, do nabycia w kasie MDK.

Bajka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Sztuka w 6 scenach; 4 postaci (aktorzy na scenie, lalki).

Akcja spektaklu toczy się wartko, budzi wyobraźnię dzieci, uczy rozróżniać dobro od zła i cenić przyjaźń. Zabawne dialogi mieszają się z piosenkami, które uatrakcyjniają spektakl. Dodatkową atrakcją są piękne lalki zaprojektowane przez estoński Teatr Imarine.

Opis sztuki: Zapobiegliwy Zajączek buduje latem swoją leśną chatkę. Jego sąsiadka, sprytna Lisica nie wykazuje się pracowitością i nie przygotowuje sobie schronienia na zimę. Jesień szybko mija, przychodzi sroga zima. Zajączek cieszy się swoim przytulnym, ciepłym domkiem. Lisica w pośpiechu buduje chatkę ze śniegu i lodu, niczym eskimoskie igloo. Po zimie przychodzi wiosna, słonko coraz mocniej grzeje; chatka Lisicy topi się w mgnieniu oka. Przerażona Lisica prosi Zajączka o gościnę. Ufny Zajączek wpuszcza Lisicę do swojej chatki, ta używając podstępu wygania go z mieszkania. Zapłakanego Zajączka spotyka Pies, który deklaruje pomoc. Niestety pomimo jego starań Lisica nie ma zamiaru odejść. Dopiero wsparcie dzielnego Kogucika powoduje, iż chytra Lisica ucieka z chatki. Szczęśliwy Zajączek zaprasza Kogucika i Pieska na marchewkową ucztę.

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia i scenariusz: Juri Michalov
Teksty piosenek: Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Ada Paprocka, Łukasz Makowski

komentarze