Charytatywny piknik sportowy dla Moniki Osińskiej

W niedziele, 4 sierpnia odbyła się druga edycja charytatywnego pikniku sportowego. W ramach pikniku zorganizowano m.in. mecz Pogromu Radomsko z KS Alfa Kleszczów, rajd rowerowy po powiecie radomszczańskim, zawody wędkarskie dla dzieci, fitness dla dorosłych, a na zakończenie koncert. A przez cały czas prowadzono zbiórkę pieniędzy dla 13-letniej Moniki Osińskiej, by wesprzeć ją w walce z chorobą.

Podczas II edycji pikniku zbierano pieniądze dla 13-letniej Moniki Osińskiej, która od urodzenia zmaga się z wrodzoną łamliwością kości. Wydarzenie rozpoczęło się już wczesnym rankiem w smażalni ryb Otorybka, gdzie dzieci wzięły udział w zawodach wędkarskich. Następnie przez powiat radomszczański wyruszył rajd rowerowy.

A na boisku przy ulicy Kościuszki w Radomsku  rozegrano mecz pomiędzy Pogrom Radomsko a KS Alfa Kleszczów. Mecz I rundy Pucharu Polski zakończył się wynikiem 1:2 dla KS Alfa Kleszczów. Bramkę dla Pogromu zdobył Damian Sobczak, a dla Alfy Robert Siewier i Łukasz Dudziński.

Sporą dawkę aktywności dostarczyła instruktorka zumby Monika Bartnik z ZUMBA MoNao, która wraz z innymi uczestniczkami zachęcała wszystkich do włączenia się w tańce. MassterClass ZUMBA Fitness trwał przez ponad 1,5 godziny.

Z kolei najmłodszym czas urozmaicali animatorzy z BAJKA – animacje dla dzieci i było malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane oraz konkursy z nagrodami, a także dmuchańce.

Dla wszystkich fanów motoryzacji Stowarzyszenie Motocyklowe Czarny Radomsko i Klub Weterani Szos Radomsko przygotowali pokaz motocykli i zabytkowych aut.

Wrażeń muzycznych dostarczyli soliści Paulina Włodarczyk i Piotr Kleczaj. Piknik charytatywny odbył się pod patronatem starosty radomszczańskiego.

- Drugą edycję pikniku charytatywnego śmiało mogę powiedzieć, że zaliczam do udanych. Przyszło sporo ludzi, którzy byli bardzo hojni i wrzucali do puszek pieniądze. Ile udało się zebrać to będziemy wiedzieć za kilka dni, jak je komisyjnie otworzymy, ale już teraz jesteśmy dobrej myśli. Choć pogoda próbowała popsuć nam nasze plany, to jednak się udało i wszystko odbyło się według tego co sobie zaplanowaliśmy. Cieszymy się, że przyszło tak wielu mieszkańców, zarówno dorosłych, jak i dzieci, i że pomagają, a to jest najważniejsze, ponieważ nie robimy tego dla siebie, tylko dla Moniki Osińskiej
- mówił Marcin Półrola z AKP Pogrom Radomsko.

Organizatorzy: Pogrom Radomsko, Stowarzyszenie Motocyklowe Czarny Radomsko, Stowarzyszenie Wspólny Samorząd, PTTK Radomsko, Przemo Team, Klub Weterani Szos.

Portal Radomsko24.pl był partnerem medialnym wydarzenia.

Więcej o:
pogrom radomsko akp forbet pogrom radomsko piknik charytatywny pogrom radomsko zumba radomsko weterani szos radomsko motocyklowe czarny radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE