Charytatywny bieg na Bobrach już w niedzielę

Charytatywny bieg na Bobrach już w niedzielę Fot. arch. redakcji

Już po raz czwarty na Bobrach (gmina Radomsko) odbędzie się wydarzenie sportowe, któremu przyświeca idea aktywności fizycznej i pomagania. Jego uczestnicy biegnąc, pomogą 17 – letniemu Krzysztofowi Biernatowiczowi, który urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową z wodogłowiem oraz padaczką. Krzysztof jest podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku.

Wydarzenie stało się cyklicznym. Tegoroczna, czwarta już edycja odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. Tak jak i poprzednie zostanie zorganizowana na terenach przylegających do dawnego Baru „Rusałka” przy stacji PKP Bobry. Wspólny start zawodników zaplanowano na godz. 10.30. Finał imprezy przewidywany jest na godz. 13.00.

Zawodnicy pobiegną dystans 5 lub 10 kilometrów. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Pakiety startowe rozeszły się w dwa tygodnie. Na starcie pojawi się 100 zawodników – przyznaje Przemysław Nowicki, organizator Biegu na Bobrach.

- Na niedzielę synoptycy zapowiadają ładną pogodę, dlatego na wydarzenie zapraszam nie tylko osoby zainteresowane udziałem w biegach. W pięknych okolicznościach przyrody można miło spędzić czas - dodaje P. Nowicki.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, dla którego w niedzielę 7 kwietnia warto pojawić się na wydarzeniu. Można wesprzeć Krzysztofa Biernatowicza – podopiecznego Stowarzyszenia „Koniczynka” w Radomsku.  

Krzysztof ma 17 lat. Urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową z wodogłowiem oraz padaczką. Krzyś nie chodzi, porusza się na wózku. Miał 12 operacji w szpitalu w Łodzi. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji, aby zacząć samodzielnie chodzić. Wizyty u specjalistów są płatne, dlatego Krzysztof prosi o pomoc.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko bobry bieg na bobrach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE