Charytatywnie dla Pawła

Charytatywnie dla Pawła

W Miejskim Domu Kultury odbyła się dziś kolejna zbiórka pieniędzy połączona z aukcją obrazów Justyny Ciupińskiej. Celem akcji „Zbieramy dla Pawła” jest pozyskanie środków na kosztowną rehabilitację Pawła Szczepanika, który dwa lata temu uległ wypadkowi samochodowemu.

Aukcja w Miejskim Domu Kultury była podsumowaniem trzydniowej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Promień Radości, która rozpoczęła się w piątek 25 listopada. Pieniądze zbierano w „Kinie za rogiem” oraz podczas wernisażu prac Justyny Ciupińskiej w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

- W Miejskim Domu Kultury licytować będziemy trzy prace malarskie. Liczymy na to, że uda zebrać się jak najwięcej pieniędzy. Rehabilitacja Pawła jest bardzo kosztowna i musi zostać zachowana jej ciągłość. Do tej pory udało nam się zebrać pieniądze na jeden turnus rehabilitacyjny – wyjaśnia inicjatorka akcji charytatywnej Justyna Ciupińska, dodając jednocześnie, iż bardzo dziękuje radomszczanom za pomoc i hojność, dzięki której rehabilitacja Pawła Szczepaniaka zostanie ułatwiona.

Podczas dzisiejszej aukcji radomszczanie mogli obejrzeć  spektakl pt „Szalone lata 60 i 70” w wykonaniu chóru Uniwersytetu III Wieku „Pasjonata i Przyjaciele” z Bełchatowa. Sprzedano wszystkie trzy obrazy oraz drobne fanty przekazane przez radomszczan.

Więcej o:
muzeum muzeum radomsko wystawa radomsko akcja charytatywna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE