Challenge dla Oskara. Strażacy z OSP KSRG Lgota Wielka włączyli się w charytatywne robienie pompek

Challenge dla Oskara. Strażacy z OSP KSRG Lgota Wielka włączyli się w charytatywne robienie pompek Fot. OSP KSRG Lgota Wielka

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lgoty Wielkiej postanowili włączyć się w niezwykłą inicjatywę na rzecz Oskara Skórniewskiego. U chłopca zdiagnozowano nieoperacyjny nowotwór mózgu. Potrzebuje drogiego leczenia, którego koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny chłopca.

W ramach tej akcji, strażacy wyzwali się nawzajem do wykonania 10 pompek, jednocześnie składając datek na leczenie i rehabilitację Oskara.

- W październiku 2022r. zdiagnozowano u chłopca nieoperacyjny nowotwór mózgu. Ponadto ma zaburzenia połykania. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i determinacji rodziny Klinika w Niemczech zaoferowała leczenie. Dotychczas nie szukaliśmy pomocy finansowej, starając się radzić sobie własnymi zasobami. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe naszej rodziny, dlatego też ośmielamy się prosić o pomoc i wsparcie, ponieważ chcemy, by nasz syn był w przyszłości samodzielny. Kierujemy do Państwa gorącą prośbę o wsparcie finansowe, gdyż to właśnie Wy jesteście nadzieją na poprawę zdrowia Oskara – czytamy w opisie zbiórki.

Challenge został rozpoczęty przez ze strażaków z powiatu piotrkowskiego, którzy następnie nominowali kolejnych ochotników. W akcję chętnie włączyli się strażacy z OSP KSRG Lgota Wielka. Nagrania i informacje o akcji są szeroko udostępniane w mediach społecznościowych, co przyczynia się do zwiększenia świadomości społecznej na temat trudnej sytuacji chłopca.

Cała inicjatywa jest dowodem na niezwykłą siłę społeczności strażackiej, gotowej nie tylko bronić i ratować życie, ale także angażować się w akcje charytatywne i pomagać potrzebującym.

Szczegółowe informacje odnośnie zbiórki znajdziecie pod adresem: fundacjaavalon.pl

Więcej o:
Challenge dla Oskara Strażacy z OSP KSRG Lgota Wielka włączyli się w charytatywne robienie pompek Lgota Wielka OSP Oskar OSP Lgota Wielka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE