Cezary Stefańczyk dyrektorem Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko. Klub planuje także otwarcie przedszkola RKS

Fot. Klaudia Gajda

W wtorek 2 lutego odbyła się konferencja prasowa dotycząca obsadzenia stanowiska dyrektora Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko – został nim Cezary Stefańczyk. Pierwszym projektem dyrektora jest otwarcie „przedszkola” RKS Radomsko. Podczas konferencji pochwalono się także utrzymaniem Złotej Gwiazdki PZPN dla swojej szkółki.

Cezary Stefańczyk–wychowanek RKS, zakończył profesjonalną karierę piłkarską, aczkolwiek zapowiedział, że będzie grał jeszcze amatorsko w piłkę nożną w niższych ligach. Obecnie jednak priorytetem będzie dla budowa silnej Akademii Piłkarskiej w Radomsku.

- Cieszę się, że mogłem dołączyć do RKS po tylu latach nieobecności. Chcę pomóc nie tylko klubowi, ale i wszystkim radomszczańskim dzieciom. Moim celem, marzeniem jest to by w niedalekiej przyszłości było kilku, a nawet kilkudziesieciu piłkarzy, którzy zagrają na poziomie ekstraklasy i pierwszej ligi. Chcę żeby i gracze i rodzice byli dumni z tego, że występują w RKS Radomsko - komentował Cezary Stefańczyk.

- Cieszymy się, że Czarek zgodził się piastować tę funkcję. Też myślę, że nadszedł moment by pochwalić się utrzymaniem Złotej Gwiazdki. Na 600 szkółek, które uczestniczyły w certyfikacji w tej chwili zostało 310, my jesteśmy w setce szkółek, które mają Złotą Gwiazdkę. Będziemy dalej kontynuowali pracę z dzieciakami, pracę z młodzieżą - mówił prezes Radosław Pawelec.

Podczas konferencji Zarząd klubu zapowiedział, iż liczy na owocną współpracę z innymi klubami sportowymi w regionie oraz władzami samorządowymi podczas pracy Cezarego Stefańczyka w klubie.

Pierwszym projektem nowego dyrektora będzie otwarcie przedszkola RKS. Będzie to projekt skierowany dla dzieci od 2 do 5 lat. Nie będzie to typowe przedszkole, tylko zajęcia popołudniowe. Klub chce by dzieci od najmłodszych lat trenowały w jak najlepszych warunkach. Przedszkole ma ruszyć od 1 marca.

Więcej o:
rks radomsko cezary stefańczyk dyrektor akademii młodego piłkarza rks radomsko rks radomsko przedszkole rks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE