Certyfikowane kursy dla projektantów stron

Certyfikowane kursy dla projektantów stron

Projektowanie stron internetowych powinno dzisiaj opierać się na zasadach User Experience. Terminem tym określa się projektowanie zorientowane na użytkownika, którego celem jest wzbudzenie pozytywnych emocji. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, UX jest naprawdę skomplikowane. Aby skutecznie się nim zajmować, potrzebna jest określona wiedza i umiejętności praktyczne. UX certyfikat to dokument potwierdzający posiadane w tym zakresie kwalifikacje.

Jakie są strony internetowe tworzone zgodnie z zasadami UX?

W sieci znaleźć można wiele stron internetowych, które każdy chce jak najszybciej opuścić. Takie witryny dalekie są od założeń User Experience. Stawiając na założenia UX, stworzy się stronę, która będzie:

● użyteczna;
● funkcjonalna;
● praktyczna;
● przejrzysta.

Korzystanie z niej będzie czystą przyjemnością. Takie strony są dokładnie eksplorowane przez Internautów, którzy szybko znajdują na nich to, czego szukają. W efekcie robią zakupy czy decydują się na skorzystanie z usług firmy. Stosowanie założeń UX przekłada się istotnie na osiągane zyski, a tym samym oznacza sukces firmy.

Jaką formę mają szkolenia UX?

Osoby, które chcą zdobyć UX certyfikat, muszą najpierw ukończyć odpowiednie szkolenie. Obecnie takie kursy dostępne są w niezwykle wygodnej formie online. Oznacza to, że nie trzeba w ogóle pojawiać się w siedzibie firmy organizującej szkolenie. Niezbędny jest oczywiście sprzęt: komputer bądź tablet, a także dostęp do stabilnego łącza internetowego.

Kursy prowadzone są w taki sposób, aby uczestnicy zdobywali zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Dopiero bowiem to połączenie pozwala na tworzenie funkcjonalnych, użytecznych i przede wszystkim przyjaznych użytkownikom stron internetowych. Szkolenia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, a nacisk na praktykę sprawia, że ich absolwenci naprawdę znają się na działaniach z zakresu User Experience.

Jaki poziom szkolenia wybrać?

Chcąc zdobyć UX certyfikat, warto pamiętać, że organizowane są szkolenia na różnym poziomie. Tym samym bez trudu można znaleźć takie wpisujące się w posiadaną wiedzę i umiejętności z zakresu UX. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą branżą, powinny wybrać kurs na poziomie 1. Dostarczy on podstawowej wiedzy i najważniejszych umiejętności, co będzie bazą w dalszym procesie kształcenia.

Poziom 2 odpowiedni jest dla osób chcących poszerzać swoje kwalifikacje, a 3 to kurs dla zaawansowanych, którzy chcą stać się prawdziwymi specjalistami z zakresu User Experience. Każdy kurs kończy się profesjonalnie przeprowadzonym egzaminem, którego zdanie z wynikiem pozytywnym prowadzi do uzyskania certyfikatu. Warto pamiętać, że UX certyfikat to najlepsze potwierdzenie posiadanych kwalifikacji. Dokument ten znacznie zwiększa szanse na rynku pracy. Daje bowiem potencjalnemu pracodawcy sygnał, że ma do czynienia z prawdziwym fachowcem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE