Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla PSP 4 w Radomsku

Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla PSP 4 w Radomsku Fot. PSP4 Radomsko

Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie, po wnikliwej analizie nadesłanej dokumentacji i w uznaniu dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy, podjęła decyzję o rekomendowaniu PSP nr 4 w Radomsku do nadania Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

Dyrektor szkoły Izabela Iwanowicz oraz szkolni koordynatorzy Karolina Terlicka i Agnieszka Szwedzik odebrały z rąk dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji Certyfikat.
Uroczystość odbyła się w Auli ORE w Al. Ujazdowskich w Warszawie, a gościem specjalnym była prof. Barbara Woynarowska - twórczyni polskiej koncepcji szkół promujących zdrowie i przewodnicząca Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie”.

Krajowe Certyfikaty otrzymało zaledwie 19 przedszkoli i 20 szkół z całej Polski.

Laureaci otrzymali gratulacje od wiceminister edukacji Katarzyny Lubnauer, która pokreśliła, że zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane, a przyznane Certyfikaty to formalne uznanie dla wysiłku całej społeczności realizującej długofalowe i systemowe działania w zakresie promocji zdrowia.

Filary i wartości w Europejskiej Sieci Szkół dla Zdrowia w Europie (SHE - Schools for Health in Europe Network Foundation) przedstawiła prof. Barbara Woynarowska, natomiast Valentina Todorovska - Sokołowska omówiła procedurę nadawania krajowych certyfikatów.

- Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w działania promujące zdrowie wszystkim nauczycielom, w tym Danucie Proszowskiej (koordynatorce projektu w kl. 1-3), pracownikom i rodzicom, a przede wszystkim uczniom i Samorządowi Uczniowskiemu. Dziękujemy Witoldowi Stawskiemu i Marzennie Piwowar-Zrazek, rejonowym i wojewódzkim koordynatorom za rekomendowanie PSP nr 4 w Radomsku do Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. Dziękujemy także wszystkim przyjaciołom naszej szkoły, którzy przyczynili się do uzyskania tego zaszczytnego wyróżnienia – czytamy w komunikacie PSP 4 w Radomsku.

Więcej o:
radomsko psp 4 radomsko certyfikat szkoła promująca zdrowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE