Ceremonia ważenia zawodników przed galą Korner Radomsko Boxing Night

Fot. Wojciech Bojdo

W piątek, 29 września 2023 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku odbędzie się gala Korner Radomsko Boxing Night. W czwartkowy wieczór zorganizowano ceremonię ważenia zawodników.

Efektowne nokauty, mocne wymiany w półdystansie i sensacyjne rozstrzygnięcia! Już 29 września  29 września pierwsza jesienna gala TBP we współpracy z MB Promotions i Queensberry Polska w 2023 roku - „Korner Radomsko Boxing Night”

- W głównej walce wystąpi jeden z najlepszych polskich bokserów ostatnich lat Robert „Arab” Parzęczewski – mówi Mariusz Konieczyński, prezes grupy Tymex, która od ponad dekady organizuje gale boksu zawodowego w naszym kraju.

Robert Parzęczewski, którego karierę wspierają m.in. firmy Tymex i Korner, z powodzeniem boksował w Radomsku w poprzednich latach. Rok temu na „Tymex Boxing Night 22” pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza „Zadymę” Gromadziego, jedną z czołowych postaci federacji GFC, a na co dzień również zawodnika Tymexu.

Czy do kolejnych wewnętrznych pojedynków polsko-polskich dojdzie na „Korner Radomsko Boxing Night”?

- Poza Robertem Parzęczewskim, na liście bokserów gali w Radomsku 29 września są m.in. Stanisław Gibadło, Kamil „Kundzia" Kuździeń i Paweł Brach, prowadzący jednocześnie karierę w boksie olimpijskim. Oczywiście to nie wszyscy bokserzy, których zobaczą kibice. To będzie świetne otwarcie drugiej części sezonu w profesjonalnym pięściarstwie – powiedział Mariusz Konieczyński.

Dla Roberta Parzęczewskiego to będzie drugi pojedynek w tym roku. Podczas marcowej gali „Dzierżoniów Boxing Night” wygrał w szóstej rundzie z reprezentującym Niemcy Nuhu Lawalem (27-11, 15 KO).

Po powrocie z kategorii superśredniej (76,2 kg) do półciężkiej (79,3 kg), podopieczny trenera Grzegorza Krawczyka wygrywa walkę za walką. W Radomsku będzie miał szansę na podtrzymanie serii.

Gala rozpocznie się o godz. 19.00. Najpierw na ringu zaprezentują się młodzi pięściarze. Relację na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć w TVP Sport.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko boks korner radomsko boxing night robert parzęczewski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE