Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku wspiera Ukrainę. Dary za 200 000 zł

Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku wspiera Ukrainę. Dary za 200 000 zł Fot. Dary z JYSK dla Ukrainy

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie JYSK prowadzi działania pomocowe w postaci wsparcia rzeczowego. Tylko z Centrum Dystrybucji w Radomsku wyjechało dotychczas kilkanaście samochodów z pomocą rzeczową o wartości około 200 000 zł, przeznaczonych na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Pomoc rzeczowa przekazywana jest przez sklepy stacjonarne JYSK, jak i bezpośrednio przez Centrum Dystrybucji w Radomsku. Wśród najczęściej przekazywanych produktów znajdują się: materace, łóżka, kołdry, poduszki, pościele, koce.

JYSK w Polsce wsparł dwie duże organizacje: Stowarzyszenie Wioski Dziecięce SOS, które tworzy bezpieczne miejsca dla dużej liczby ukraińskich dzieci ewakuowanych, m.in. z Ługańska oraz Fundację HumanDoc, która koordynuje ewakuację obywateli Ukrainy do Polski, między innymi z Mariupola i okolic.

Dodatkowo bieżące wsparcie rzeczowe otrzymało kilkanaście punktów lokalnych w takich miastach, jak: Bielsko-Biała, Przemyśl, Katowice, Zawiercie, Warszawa, Chełm, Gdańsk i inne.

Centrum Dystrybucji JYSK przekazało również pomoc produktową do lokalnych samorządów oraz organizacji pozarządowych, w tym: do punktów wskazanych przez Urząd Miasta Radomska, Starostwo Powiatowe Radomsko, Urząd Gminy Kamieńsk, Stowarzyszenie Koniczynka, czy Fundację Inicjatyw Kulturalnych.

Na poziomie globalnym JYSK współpracuje z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), której przekazywane są duże ilości produktów, jak: pościele, kołdry, poduszki, koce.

W ubiegłym tygodniu wstrzymane zostały dostawy z Radomska do Rosji, a JYSK zdecydował o tymczasowym zamknięciu wszystkich sklepów na terenie Rosji.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE