Cenne doświadczenie i medale ZKS Radomsko na zawodach w Kluczach

Cenne doświadczenie i medale ZKS Radomsko na zawodach w Kluczach Fot. ZKS Radomsko

Zapaśnicy ZKS Radomsko 15 czerwca wzięli udział w turnieju zorganizowanym przez klub sportowy Hardzi Jaroszowiec w miejscowości Klucze. Ostatni turniej w sezonie przyniósł zapaśnikom okazję do zdobycia, nie tylko medali w kolekcji, ale i doświadczenia szczególnie dla tych, którzy wkroczyli do kategorii młodzik (rocznik 2010-2013).

Szczególnie ciężkie walki stoczył Iwo Kubanik, ze względu na świeże przejście do wyższej kategorii wagowej i konfrontację z cięższymi przeciwnikami, a mimo to przedarł się do finału, pokonując dwóch zawodników z Raciborza i jednego z Pabianic.

Niewątpliwym wyczynem było wywalczenie finału przez Filipa Doroźńskiego, który dopiero w nim uległ aktualnemu mistrzowi Polski z Mysłowic.

- Każdy z nich wykazał się wielkim sercem do walki i chartem ducha. Wszystkim naszym zawodnikom bez względu na ich wywalczone miejsca należą się gratulacje, za podjęcie wysiłku startowego oraz za poświęcony czas i ciężką pracę treningową, dzięki którym mogą dla naszego miasta zdobywać kolejne medale – powiedział po starcie Tomasz Łapińśki, trener ZKS Radomsko.

Wyniki zawodników ZKS w Kluczach:

Bartłomiej Bałut 68 kg - 3. miejsce
Iwo Kubanik 48 kg 2. - miejsce
Filip Gonera 38 kg 3. - miejsce
Filip Doroziński 44 2. - miejsce
Kacper Nowicki 44 kg 8. - miejsce
Dzieci:
grupa A 29 kg
Piotr Gonera - 3. miejsce
grupa G 44 kg
Nikodem Proszowski - 2. miejsce 
Konrad Wiśniewski - 3. miejsce 

Klub uplasował się w klasyfikacji drużynowej exequo z gospodarzem na 7. miejscu. 

Więcej o:
zks zks radomsko zapasy zapasy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE