"Cena miłości Ojczyzny" - konkurs

Startuje VII edycja konkursu poetyckiego związanego z życiem ks. Jerzego Popiełuszki. Celem konkursu jest przede wszystkim oddanie hołdu zmarłemu księdzu Popiełuszce, jak i krzewienie... ››

Startuje VII edycja konkursu poetyckiego związanego z życiem ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Celem konkursu jest przede wszystkim oddanie hołdu zmarłemu księdzu Popiełuszce, jak i krzewienie właściwych wartości moralnych wśród młodych. A przy okazji jest to doskonała promocja młodych adeptów pióra.

 

Każdy z biorących udział musi mieć ukończone 15 lat i być niezrzeszonym w Związku Literatów Polskich, a także w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich.

Prace muszą być oryginalne i nigdzie wcześniej nie publikowane. Każdy z autorów może zgłosić maksymalnie 3 wiersze swojego autorstwa w 3 egzemplarzach opatrzonych indywidualnym godłem. Do wierszy należy dołączyć kopertę, w której znajdą się dane autora wraz z jego godłem.

 

Warto nadmienić, iż zwycięscy autorzy zostaną uhonorowani  publikacją ich wierszy na łamach wszelkich dostępnych mediów.

 

Termin przesyłania prac mija z dniem 18 listopada 2011 roku (decyduje data stempla pocztowego). Prace można dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Narutowicza 4
97-500 Radomsko


Dokładny regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, zaś współorganizatorem jest Miasto Radomsko.

 

Przy okazji Portal Radomsko24.pl serdecznie zaprasza na spotkanie ze znanym dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, które odbędzie się 25 października 2011 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku o godz. 17-tej.

Więcej o:
konkurs poetycki miejska biblioteka publiczna krzystof ziemiec jerzy popiełuszko cena miłości ojczyzny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE