Budżetowo i niezawodnie: lepsze płyty główne z chipsetami AMD AM4

Budżetowo i niezawodnie: lepsze płyty główne z chipsetami AMD AM4

Marketingowcy e-Katalogu przygotowali listę budżetowych płyt głównych z chipsetami AMD AM4, na podstawie których można zebrać komputer do pracy lub gamingowy pecet początkującego oraz średniego poziomu.

MSI A320M PRO-M2

Płyta główna oparta jest na chipsecie A320. Model micro-ATX wyposażony jest w złącze M.2 na podłączenie szybkiego półprzewodnikowego dysku SSD, a także dodatkowy zestaw wyjść wideo - HDMI, DVI, VGA. Obsługuje utworzenie macierzy RAID i interfejsu USB 3.1. Możliwość rozpędzania procesora (https://e-katalog.pl/list/186) nie jest przewidziana.

Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2 rev. 1.1

Gamingowa płyta główna Gigabyte GA ab350m ds3h z chipsetem B350 obsługuje wszystkie procesory Ryzen o nazwie kodowej mikroarchitektury Zen i Zen2. Wersja standardu - microATX. Model został zmodyfikowany zgodnie z koncepcją Gigabyte Ultra Durable, zabezpieczony od elektryczności statycznej oraz przeciążeń prądu.

ASRock AB350M Pro4

Płyta główna ASRock jest wyprodukowana z chipsetem B350. Model obsługuje zainstalowanie procesorów CPU AMD Ryzen rodzin Summit Ridge oraz Pinnacle Ridge, procesorów hybrydowych serii A rodzin Bristol Ridge oraz Raven Ridge, a także modelów Athlon X4 bez zintegrowanej grafiki. Przewidziano cztery gniazda na module OZP typu DDR4 o ogólnej pojemności do 64 GB. Dla podłączenia wysokowydajnych dysków SSD NVMe dostępne są dwa złącza M.2.

Asus PRIME X370-A

Płyta główna z chipsetem X370 jest wyposażona w 6-fazowy zasilacz procesora CPU z dodatkowymi radiatorami. Model otrzymał posilone gniazdo na karty wideo, zdolny do wytrzymania nawet najpotężniejsze rozpędzacze graficzne. Przewidziano kilka gniazd do instalacji modułów pamięci RAM DDR4. Ogólna pojęmność pamięci RAM może wynosić do 64 GB. Wyświetlacz LED sprawia efektny wygląd urządzenia.

AMD Ryzen 5 Matisse

Debiut 2019 roku w pakiecie BOX należy do linii Ryzen 5 Matisse Zen 2, która łączy rozwiązania AMD, stworzone w technologii 7nm. Pozycjonowane jako rozwiązanie średniej klasy. Każdy z rdzeni, dzięki technologii SMT, obsługuje wielowątkowość, co pozwala na jednoczesne wykonanie do 12 wątków instrukcji na 6-rdzeniowym CPU. AMD 3600 BOX jest taktowany z częstotliwością 3,6 GHz z automatycznym zwiększaniem do 4,2 GHz w celu zwiększenia obciążenia pracą i bezpiecznego przetaktowywania przez użytkownika.

Ta ostatnia zapewnia odblokowany mnożnik. Podstawowe wskaźniki rozpraszania ciepła są na umiarkowanym poziomie (do 65 W), co nie stawia wysokich wymagań dla układu chłodzenia. Dobre możliwości późniejszej rozbudowy zapewnia zarówno obecne gniazdo AM4, jak i kompatybilność z pamięcią DDR4 o maksymalnej częstotliwości do 3200 MHz.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE