Budżet Obywatelski Radomska: wpłynęło 31 wniosków

Budżet Obywatelski Radomska: wpłynęło 31 wniosków

31 wniosków zostało złożonych w ramach II edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość złożonych projektów to blisko 2 mln 300 tys. złotych. Do podziału jest tylko milion złotych.

Tegoroczna edycja BO cieszyła się dużym zainteresowaniem radomszczan, a zmiany dokonane w regulaminie sprawiły, że projekty są bardziej zróżnicowane. W puli 31 projektów znalazło się 5 propozycji projektów miękkich.

W obszarze I złożonych zostało 10 projektów o łącznej wartości ok. 700 tys. złotych. W obszarze II złożono 4 projekty na kwotę ok. 290 tys. złotych. Obszar III to 8 projektów o łącznej wartości ok 500 tys. złotych. Natomiast w obszarze IV złożonych zostało 9 propozycji o wartości ok. 800 tys. złotych.

Najwięcej projektów, bo aż 14 dotyczy budowy placów zabaw lub siłowni zewnętrznych. 2 projekty dotyczą budowy boisk. Pojawiły się także 2 projekty  edukacyjne oraz kilka, które dotyczą animacji społecznej czy stworzenia miejsca do wypoczynku i grillowania.

Pojawiły się projekty niekonwencjonalne bądź animacji społecznej, miejsc do wypoczynku i grillowania.

- To pokazuje, że radomszczanie bardziej oczekują konkretnych działań, które pozostawią po sobie ślad. Ilość złożonych wniosków jest sukcesem. Po zmianach regulaminu został ograniczony udział grup mieszkańców skupionych wokół placówek oświatowych na tym etapie BO. Te grupy mają w sobie dużą siłę i pokazała to poprzednia edycja, gdzie część złożonych wniosków miała taki właśnie charaktermówi Kamil Bugdal, szef Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych propozycji pod względem formalnym. Następnie wnioski przejdą weryfikację merytoryczną. 

28 października dowiemy się, które projekty zostały zweryfikowane pozytywnie oraz podana zostanie lista projektów zweryfikowanych negatywnie wraz z uzasadnieniem.

Więcej o:
rbo radomsko bo budżet budżet obywatelski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE