Budżet Obywatelski: Boiska, plac zabaw i tężnia zostały oficjalnie otwarte

Budżet Obywatelski: Boiska, plac zabaw i tężnia zostały oficjalnie otwarte

Władze miasta oficjalnie otworzyły dziś prawie wszystkie inwestycje I edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zakończenie budowy czeka jeszcze ścieżka rowerowa na Bartodziejach. Mimo niesprzyjającej aury mieszkańcy miasta, a szczególnie dzieci pojawili się przy nowych obiektach, z których korzystać będą mogły już wiosną.

Oficjalnie otwarto dziś boiska przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 i 1, tężnię na Wymysłówku oraz plac zabaw przy ulicy Torowej. 

- Otwieramy dzisiaj prawie wszystkie inwestycje. Przypomnijmy, plac przy Torowej powstał dzięki oszczędnościom, jakie pojawiły się po rozstrzygnięciu przetargów na pozostałe cztery inwestycje. Trochę to wszystko trwało, ale zadania Budżetu Obywatelskiego muszą zostać zaprojektowane i zrealizowane w jednym roku – wyjaśnia prezydent Radomska Jarosław Ferenc, dodając jednocześnie, iż obecnie trwają prace budowlane związane z zakończeniem ścieżki rowerowej w dzielnicy Bartodzieje. Prezydent zauważył, że inwestycja ma zostać zakończona do 12 grudnia, a firma wykonująca ścieżkę zapewnia, iż dotrzyma terminu zakończenia budowy. W przeciwnym razie miasto będzie naliczać stosowne kary umowne za opóźnienia związane z realizacją ścieżki.

Oddawane do użytku obiekty odwiedzili dziś zarówno mieszkańcy jak i pomysłodawcy ich powstania. Wszyscy z nich podkreślali, że będą korzystać z inwestycji Budżetu Obywatelskiego, choć przyznawali, że mogły zostać oddane do użytku nieco wcześniej.

- Bardzo nam miło, że zrealizowano pomysły mieszkańców. Szkoda tylko, że mamy już zimę, poczekamy na wiosnę i wtedy będziemy mogli w pełni cieszyć się boiskami, tężnią i ścieżką rowerową – zauważa radomszczanin Łukasz.

Więcej o:
bo radomsko tężnia radomsko budżet obywatelski radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE