Budowa A1 z lotu ptaka: odcinek „D” Radomsko-granica województwa

Budowa A1 z lotu ptaka: odcinek „D” Radomsko-granica województwa Fot. GDDKiA

Na dobre rozpoczęła się budowa A1 w pobliżu Radomska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła właśnie najnowsze zdjęcia z budowy odcinka „D” węzeł Radomsko (bez węzła) do granicy woj. Łódzkiego i śląskiego.

Zdjęcia z budowy A1 odcinek „D” do zobaczenia w naszej galerii.

Budowany odcinek ma nieco ponad 7 km. Zasadą jaką przyjęto, jest to, że ruch po głównej trasie (A1, DK1) będzie odbywał się przez cały czas trwania robót. Główna jezdnia nie będzie więc zamykana.

Na odcinku „D” w pierwszej kolejności prace prowadzone są na jezdni wschodniej (kierunek Łódź), zaś ruch w obie strony będzie się odbywał jezdnią zachodnią również w systemie 2+1 - dwa pasy ruchu w kierunku Katowic, jeden do Łodzi.

We wtorek 26 marca, nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi krajowej nr 1. Będzie ona dotyczyła właśnie odcinka „D”. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z drogą łącząca miejscowości Brodowe i Radziechowice Drugie, a także przejazd pod DK nr 1 w ciągu drogi gminnej łączącej miejscowości Szczepocice i Łęg (Pustkowie).

Dla mieszkańców miejscowości Radziechowice i Brodowe zostanie wyznaczony objazd poprzez drogi gminne w Radomsku (ul. Wymysłowska, ul. Staffa i ul. Ciepła) oraz przez drogę krajową nr 42 (ul. Brzeźnicka w Radomsku i ul. Wyzwolenia w m. Ładzice).

Jedynym przejazdem w kierunku: wschód - zachód na budowanym odcinku autostrady A1 pozostanie droga powiatowa w Szczepocicach. Na skrzyżowaniu drogi powiatowej z budowaną autostradą zainstalowana będzie sygnalizacja świetlna. Ułatwi ona mieszkańcom miejscowości Szczepocice i Łęg przejazd przez trzy pasy ruchu drogi krajowej.

Więcej o:
autostrada A1 autostrada A1
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE