Budowa A1 w rejonie Radomska na finiszu

Budowa A1 w rejonie Radomska na finiszu Fot. GDDKiA

Systematycznie poprawia się możliwość przejazdu budowaną autostradą A1. Od 22 grudnia 2021 r. możliwy jest przejazd całą szerokością jezdni, czyli trzema pasami na odcinku Kamieńsk – Radomsko w kierunku Łodzi. W czwartek, 23 grudnia taka możliwość pojawi się również na jezdni w kierunku Katowic.

- To kolejny krok do zakończenia prac. Należy jednak pamiętać jednak, że w dalszym ciągu jest to teren budowy i będzie obowiązywało tam ograniczenie do 100 km/h. To nie koniec zmian dla kierowców jeżdżących autostradą A1. Również od dziś będzie możliwość korzystania z nowej łącznicy, jaka pojawiła się na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8) – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zarówno przed rozpoczęciem budowy, jak i w jej trakcie, poruszając się w kierunku południowym (z Łodzi, bądź z  Warszawy) można było pojechać jedynie na wprost – w stronę Katowic. Teraz jadący z Łodzi będą mogli na tym węźle pojechać również w stronę Warszawy.

- To zupełnie nowy element węzła, jaki pojawił się w związku z budową autostrady.  Wkrótce uruchomiono zostanie także nowa łącznica na kierunku Warszawa – Łódź. Tym samym węzeł uzyska możliwości przejazdu we wszystkich kierunkach. Do tej pory jadący autostradą A1 z Łodzi w kierunku Warszawy, bądź drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Łodzi musieli dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tam zwrócić. Teraz już nie będzie takiej konieczności – zauważa Maciej Zalewski.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański a1 autostrada a1 radomsko-kamieńsk gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE