Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Budowa A1. Postęp prac przy odc. Radomsko - granica województwa

Miasto
Jacek Paszewski

Pełną parą ruszyły prace na budowie autostrady A1 na odcinku „D” od Radomska do granicy z woj. śląskim.

- Prace na odcinku „D” przebiegają planowo. Aktualnie wykonawca zwozi materiały sypkie piasek, kruszywo, a także prefabrykaty do budowy przepustów. Częściowo sfrezowana została nawierzchnię na wyłączonej jezdni. Rozebrana została część obiektów inżynierskich – mówi o postępie prac Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

Na robotników czekają też liczne nieprzewidziane niespodzianki. 15 kwietnia podczas prac na budowie autostrady na 427 kilometrze pracownicy wykopali pocisk moździerzowy. Na miejsce wysłany został patrol saperski z Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeszcze w marcu wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Obejmuje wyłączenie z ruchu wschodniej jezdni (kierunek Łódź) drogi krajowej DK1. Ruch został przełożony na jezdnię zachodnią (kierunek Częstochowa) i poprowadzony dwukierunkowo przekrojem 2+1. Dwa pasy ruchu wydzielono w kierunku Częstochowy a jeden pas ruchu w kierunku Łodzi.

Na odcinku „D” powstanie 19 obiektów inżynierskich: w tym wiadukty autostradowe, mosty autostradowe, przejazdy i przepusty. W ramach tego kontraktu nie będzie budowany żaden węzeł. Nie będzie też żadnego MOP-a.

Z kolei 15 kwietnia, ruszyła prace przy budowie odcinka „A” autostrady A1 od węzła „Tuszyn” do węzła „Piotrków Tryb. - Południe”. Między węzłami: Tuszyn i Piotrków Trybunalski - Południe obowiązuje nowa organizacja ruchu. Na jezdni pojawiło się tymczasowe oznakowanie poziome, w kolorze żółtym, jakie będzie obowiązywało na czas robót. Poza tym ustawiono setki tablic i znaków. Ruch w obu kierunkach na tym odcinku odbywa się po jednej jezdni. Z ruchu wyłączona została jezdnia zachodnia (ta którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Katowic), a cały ruch przeniesiono na jezdnię wschodnią. W kierunku południowym wyznaczono dwa pasy ruchu, w stronę przeciwną jeden.

komentarze