Brudna Radomka tematem spotkania

W ostatnim czasie kilkakrotnie informowaliśmy Was o zanieczyszczeniu przepływającej przez miasto Radomki. W środę 25 września w magistracie odbyło się spotkanie poświęcone tej sprawie.

W ostatnim czasie kilkakrotnie informowaliśmy Was o zanieczyszczeniu przepływającej przez miasto Radomki. W środę 25 września w magistracie odbyło się spotkanie poświęcone tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi, Policji i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

 

Piotr Nowakowski, kierownik piotrkowskiej delegatury WIOS, przedstawił wynik badań czystości rzeki. Wykazały one, że zanieczyszczenie nie stanowiło zagrożenia dla życia i zdrowia, należy jednak podjąć działania, które przywrócą Radomce czystość. Należą do nich m.in. likwidacja zbiornika na rzece poprzez rozebranie jazu spiętrzającego, udrożnienie rzeki, wzmożenie policyjnego nadzoru oraz kontrola jakości ścieków odprowadzanych z oczyszczalni Eko-Radomsko.

 

Jak informuje magistrat, Urząd Miasta prowadzi w ciągu roku wiele działań mających na celu zapewnienie czystości rzeki.

- W ramach bieżących czynności i w zakresie, za który odpowiada Miasto, corocznie prowadzona jest konserwacja rzeki Radomki na odcinku od ul. Podleśnej do ul. Targowej, w ramach utrzymania i konserwacji urządzeń wodnych oraz melioracyjnych na terenie miasta Radomska, w celu ochrony przed powodzią. Konserwacja rzeki obejmuje: wykoszenie roślinności ze skarp i dna rzeki, usunięcie zatorów z koryta rzeki z różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz przymulisk, wycięcie kęp i gęstych zakrzaczeń występujących na skarpach rzeki. - informuje Sławomir Przybyłowicz, rzecznik prasowy UM.

Więcej o:
radomka zanieczyszczenie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE