Breakdance na placu 3 Maja

Miłośnicy tańca breakdance spotkali się w niedzielę 6 sierpnia, na placu 3 Maja na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Breakdance ERSKO CITY B-BOY JAM. Piąta edycja imprezy stała na wysokim poziomie.

Breakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami  na ziemi. Taniec ten narodził się w latach 70. XX wieku w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku.

Radomszczańska rywalizacja, która rozpoczęła się ze sporym opóźnieniem, podzielona została na dwie kategorie: tanecznej – bitwy 2 vs. 2 oraz wiekowej w dwóch przedziałach 7 – 12 lat i powyżej  12 lat. Turniej zespołowy rozgrywany był na zasadzie bitew w systemie pucharowym gdzie słabszy odpadał z gry, a wygrany przechodził dalej. Czas trwania każdej bitwy wynosił do 5 minut. Łącznie wystartowało 20 zawodników. Pojedynki oceniali uznani bboye: Wezyr, Hefo i Dec. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ Bizz, a turniej poprowadził Mikser.

Uczestnicy turnieju do Radomska przyjechali m.in. Z Krakowa, Łodzi, Katowic czy Kielc.  Wśród zawodników pojawili się także radomszczanie - byli to przedstawiciele zespołu Dropsy Squad.

- Tańczę od półtora roku. To moja pasja. Zachęcił mnie kolega, poszedłem na zajęcia breakdance i tak zostało do tej pory - mówi Hubert Lubczyński z Dropsy Squad.

Wyniki:

Po stoczonych bitwach 2x2 w kategorii powyżej 12 lat jury przyznało:

I miejsce ekipie „HULA KULA” z Krakowa
II miejsce ekipie „SUPREME STYLE” z Sosnowca
III miejsce ekipie „DZIADEK/TEKNIK” z Radomska/z Osowca

Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy i nagrody finansowe. Organizatorami wydarzenia byli jak zawsze Miejski Dom Kultury i Miasto Radomsko.

#Radomsko: ERSKO CITY B-BOY JAM 2017. #Breakdance pic.twitter.com/IgMaIseefM

— Radomsko24.pl (@Radomsko24pl) 6 sierpnia 2017
Więcej o:
breakdance ERSKO CITY B-BOY JAM turniej radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE