Bractwo Rycerskie Kerin w PSP nr 8 w Radomsku

Bractwo Rycerskie Kerin w PSP nr 8 w Radomsku Fot. Klaudia Gajda/PSP nr 8

We wtorek, 12 kwietnia dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Radomsku przygotowano wyjątkową lekcję historii. Do szkoły zawitali rycerze z bractwa Kerin. W przeddzień rocznicy Chrztu Polski przygotowano pokaz historyczny.

Można śmiało powiedzieć, że była to „żywa lekcja historii”. Poprzez wspólną zabawę i bezpośredni kontakt z licznymi eksponatami dzieci mogły poznać inne oblicze historii. Dzięki rycerzom z bractwa Kerin uczniowie mieli okazję poznać świat średniowiecznych wojowników, zobaczyć stroje z tamtych czasów, różne narzędzia, miecze i zbroje.

- Naszą misją jest edukacja historyczna. Ale uczymy historii w innowacyjny sposób, gdzie dzieci oprócz tego, ze otrzymują wiedzę merytoryczną, to także mogą dotknąć eksponatów, założyć je. Najważniejszy jest odpowiedni klimat. Wprowadzamy go tak by dzieci mogły poczuć się jak w średniowieczu. Dzieci zadają mnóstwo pytań, są bardzo ciekawe tego co się dzieje. Te żywe treści są lepiej zapamiętywane przez dzieci na dłuższy czas – mówi Robert Nowakowski z Bractwa Rycerskiego Kerin.

W szkole przygotowano także konkurs plastyczny związany z rocznicą Chrztu Polski.

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

Więcej o:
bractwo rycerskie psp nr 8 psp nr 8 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE