Borys Budka zachęcał w Radomsku do oddania głosu na kandydata PO

W środę 8 lipca 2020 r. odwiedził Radomsko przewodniczący Platformy Obywatelskiej, poseł Borys Budka. Zachęcał do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich i oddania głosu na kandydata PO Rafała Trzaskowskiego.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał do Radomska w towarzystwie posła Cezarego Grabarczyka oraz sekretarza generalnego partii - posła Marcina Kierwińskiego. Spotkał się z działaczami radomszczańskich struktur PO oraz mieszkańcami Radomska.

- Druga tura wyborów jest to wybór pomiędzy silnym prezydentem, który odbuduje narodową wspólnotę, który jest prezydentem patrzącym w przyszłość, opierającym się na wartościach takich jak demokracja, ale też samorządność, poszanowanie prawa, europejskość, a ludźmi, którzy nie dorośli do roli, którą sprawują. Prezydent Andrzej Duda nigdy nie powinien sprawować tej funkcji. Udowodnił swoją niestabilność ostatnimi wypowiedziami. Apeluję do państwa o wzięcie udziału w wyborach i wybór Polski otwartej, uśmiechniętej, demokratycznej i tolerancyjnej – mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.

Przedstawiciele radomszczańskich struktur Platformy Obywatelskiej podkreślali, że w ostatnim czasie działacze Prawa i Sprawiedliwości wręczali samorządowcom symboliczne czeki na dofinansowanie samorządowych inwestycji. Taki czek otrzymał m.in. Powiat Radomszczański.

- Chcę zwrócić uwagę na wysokość samego czeku. Jest to kwota 937 tys. 322 złote. Realne potrzeby powiatu radomszczańskiego wynikające z polityki prowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie w zakresie ochrony zdrowia i fatalnie przeprowadzonej deformy edukacji jest to kwota 21 mln złotych. Premier próbuje krwawiące rany samorządowców łatać przygotowanymi przez pijarowców plasterkami z czeku. My oczekujemy rozwiązania realnych problemów a nie opowiadania tylko o nich – stwierdziła przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecia radomszczańskim, Magdalena Spólnicka.

Więcej o:
radomsko platforma obywatelska borys budka wizyta wybory prezydenckie 2020
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE