Bolek i Lolek pierwszymi bohaterami małego DKF

Bolek i Lolek byli bohaterami pierwszego, filmowego spotkania w Małym Dyskusyjnym Klubie Filmowym; młodzi DKF-owicze zobaczyli pięć bajek.

Bolek i Lolek byli bohaterami pierwszego, filmowego spotkania w Małym Dyskusyjnym Klubie Filmowym; młodzi DKF-owicze zobaczyli pięć bajek: Pantofelek Kopciuszka, Uwięzioną Królewnę, Zaklęty zamek, Brzydkie kaczątko i Latający kufer.
fot. MDK Radomsko
Bolek i Lolek byli bohaterami pierwszego, filmowego spotkania w Małym Dyskusyjnym Klubie Filmowym, który zainicjował swoją działalność 9 marca 2014 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Celem spotkań Małego DKF-u będzie przede wszystkim prezentacja polskich i europejskich filmów, a co za tym idzie, m.in. edukowanie najmłodszych widzów w temacie rodzajów  i gatunków filmowych.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mieli także okazję obejrzeć krótki film (animację poklatkową), przygotowany przez uczestników warsztatów artystycznych (pod kierunkiem Tomasza Zawadzkiego), które odbyły się w tym roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku podczas ferii zimowych. Podczas projekcji obecni byli również współautorzy filmu, opowiadającego o dziewczynce porwanej przez wir czasu do krainy pełnej postaci z różnych bajek.

Swoją wiedzą na temat animacji i jej rodzajów, podzieliła się z publicznością Pani Halina Kucharska - wolontariuszka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku, która niemal od zawsze inspiruje dzieci i młodzież do twórczej aktywności. Pani Halina podczas prelekcji, wspomniała o polskich Studiach Rysunkowych i ich filmowym dorobku (m.in. o Studiu Filmowym Se-ma-for w Łodzi i Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie); przypomniała także, że w Bielsku – Białej znajduje się pomnik Bolka i Lolka.

Po projekcji, najmłodsi opowiedzieli o swoich wrażeniach po obejrzeniu bajek i wzięli udział w konkursie z nagrodami.

Miłą niespodzianką dla maluchów były postacie Bolka i Lolka – wykonane przez Damiana Grabarczyka, które witały ich przed seansem.


Więcej o:
dkf mały dkf mdk kino mdk bolek i lolek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE