Bobry: nowa droga oficjalnie oddana do użytku

Fot. W. Bojdo

W miejscowości Bobry w gminie Radomsko oddano oficjalnie do użytku nową drogę, wybudowaną dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. W wydarzeniu, oprócz władz gminy, wziął udział wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Ciecióra.

Nowa droga ma długość ponad 2 km i jak podkreślają władze gminy, jest to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców, nie tylko miejscowości Bobry.

- Stan tej drogi był katastrofalny. Była to droga, która stwarzała zagrożenie dla użytkowników. Teraz jest to droga spełniająca wszystkie wymagania. Wybudowana została praktycznie od podstaw. Ma szerokość 4,5 metra – mówi Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.

- Jest to bardzo potrzebna droga, ponieważ jest to tzw. droga przez wieś, ale jednocześnie łącząca drogę krajową z sąsiednimi miejscowościami – dodaje Roman Radczyc.

Koszt budowy drogi to blisko 1 mln 600 tys. złotych. Znaczną część tej kwoty stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, o którą zabiegał Krzysztof Ciecióra, pełniąc funkcję wicewojewody łódzkiego.

- Tego typu drogi były pomijane. Dobrze, że powstał Fundusz Dróg Samorządowych, który dofinansowuje do 80 proc. inwestycji na takie właśnie drogi. Przez ostatnie dwa lata, gdy byłem wicewojewodą, przekazaliśmy 163 mln złotych na drogi w powiatach: bełchatowskim, radomszczańskim czy piotrkowskim. To jest ogromna kwota. Takich pieniędzy nigdy wcześniej nie było – zauważa Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wkład własny gminy Radomsko na realizację inwestycji wyniósł ponad 600 tys. złotych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański bobry nowa droga bobry fundusz dróg samorządowych inwestycja gmina Radomsko krzysztof ciecióra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE