Blok przy ulicy Sadowej oddany. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze

W poniedziałek 18 marca w samo południe, pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkań w nowym bloku przy ul. Sadowej 7 D w Radomsku.

Nowe mieszkania w bloku przy ul. Sadowej 7D są dwupokojowe z kuchnią i łazienką o powierzchni 48m2 lub 54m2. Mieszkania oddane są „pod klucz”.

Wyposażone są w panele podłogowe, ściany i sufity pomalowane są farbą emulsyjną, zamontowana jest kompletna armatura sanitarna. Każde z mieszkań wyposażone jest w instalację telewizji kablowej, telefoniczną i domofon. Przewidywana miesięczna stawka czynszu za 1 m2 powierzchni to około 11,65 zł. Mieszkańcy, którzy wprowadzili się do nowego bloku musieli partycypować w kosztach jego budowy.

Przekazania kluczy nowym lokatorom dokonał prezydent Jarosław Ferenc i prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Tomasz Wyrzykowski.

- Mam nadzieję, że lokatorzy będą zadowoleni z mieszkania w tym bloku. Jest on dobrze zlokalizowany, bo niedaleko centrum miasta i centrum handlowego. Położony jest w spokojnej dzielnicy – mówił podczas przekazywania kluczy prezydent Jarosław Ferenc.

- Zgodnie planem zagospodarowania przestrzennego, który został uchwalony pod koniec lat 90. ma na tym osiedlu powstać sześć bloków komunalnych. Pierwszy blok został oddany w 2004 roku. Dziś oddajemy kolejny. Tu mamy miejsce na jeszcze jeden. Myślę, ze w kolejnych latach taki blok powstanie. Jak tylko będą osoby chętne, to przystąpimy do projektowania i budowy – dodał Jarosław Ferenc.

Budowa bloku kosztowała blisko 6 mln złotych, a rozpoczęła się na jesieni w 2017 roku. Środki na jego budowę pozyskano z Banku Gospodarstwa Krajowego, partycypacji mieszkańców i TBS.

Więcej o:
tbs osiedle sadowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE