Bliżej Chopina i muzyki

Z okazji trwającego Roku Chopinowskiego Fundacja Inicjatyw Kulturalnych zaprasza dzieci z Radomska do uczestnictwa w projekcie „Bliżej Chopina i muzyki”. Realizacja tak zatytułowanego zadania... ››

Z okazji trwającego Roku Chopinowskiego Fundacja Inicjatyw Kulturalnych zaprasza dzieci z Radomska do uczestnictwa w projekcie „Bliżej Chopina i muzyki”.

 

Realizacja tak zatytułowanego zadania rozpocznie się 4 września udziałem dzieci i ich rodziców lub opiekunów w galowym koncercie chopinowskim w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. W koncercie oprócz solistów, byłych stypendystów  Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, wystąpi Świętokrzyska Orkiestra Symfoniczna z Kielc.


Po koncercie przez okres trzech miesięcy trwać będą zajęcia, prowadzone przez fachowców we współpracy ze szkoła muzyczną, mające na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę i rozwijanie ich zdolności artystycznych. Zadanie „Bliżej Chopina i muzyki” realizowane jest przy finansowym wsparciu z budżetu Miasta Radomska. Uczestnictwo dzieci w zadaniu jest bezpłatne.


W programie zajęć przewidziane są m.in. „żywe lekcje” w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz, warsztaty artystyczne (plastyczne, literackie, kreatywnego myślenia) w świetlicy Fundacji oraz wycieczka do Żelazowej Woli i do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.


Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 25.08.2010.

Więcej informacji na temat projektu, można otrzymać w biurze Fundacji na ul. Przedborskiej 2 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

Tel:44 737 03 46

Więcej o:
fik projekt chopin warsztaty
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE