Blisko 6 mln złotych dla SOR w Radomsku

Blisko 6 mln złotych dla SOR w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku znalazł się w gronie placówek medycznych, które otrzymały dofinansowanie na modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

W ramach konkursu obejmującego program inwestycyjny w zakresie modernizacji, przebudowy lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR, radomszczański szpital pozyskał 5 825 000,00 zł.

Inwestycja obejmuje zakup aparatury medycznej, sprzętu i wyposażenia na potrzeby SOR (nowoczesne wózki i fotele transportowe, aparat EKG, 2 kardiomonitory, 2 wózki anestezjologiczne, cieplarka medyczna oraz puls oksymetry). Zakupiony zostanie także nowy aparat TK oraz RTG dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Konkurs został ogłoszony 27 stycznia 2023 r. z Funduszu Medycznego obejmującego dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.

- Tego sukcesu nie byłoby bez grona osób zaangażowanym w napisanie i złożenie projektu pn. „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pracowni diagnostycznych w urządzenia konieczne do zapewnienia usług ratownictwa medycznego przez 24h/7dni, poprawiające funkcjonalność oddziału i zwiększające efektywność jego działania", którym w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować – czytamy w komunikacie radomszczańskiego szpitala.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko sor dotacja dofinansowanie projekt inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE